Kettős emlékév

Idén kettős zenei évfordulót ünnepelhetünk: Erkel Ferenc születésének 200. és Gustav Mahler születésének 150. évfordulója alkalmából egész évben kulturális és tudományos programok során emlékezhetünk meg a két zeneóriásról.

Hosszú kutatómunka után újjászületett az „ős” Bánk bán. Az Erkel Ferenc operái című sorozat keretein belül a Bátori Mária és a Hunyadi László már korábban megjelent. A Bánk bán háromkötetes, nyolcszáz oldalas partitúrájának kritikai kiadása a szerző eredeti szándékait tükrözi, és hetven éve nem hallhatott részekkel egészíti ki a népszerű művet. A helyreállított változatot még a kotta megjelenése előtt mutatta be a Debreceni Csokonai Színház. A Magyar Állami Operaházban november 7-én lesz hallható.

A Balassi Intézet két kiállítással is készül, az egyik a Nemzet, történelem, opera című tárlat, amely a Zenetudományi Intézetben október 1-jétől látható, valamint az Erkel Ferenc, a Zeneakadémia igazgatója című bemutató, mely a Liszt Ferenc Emlékmúzeumban kap helyet június 5-től. Erkel szülőhelye, Gyula városa is számos programmal ünnepli a híres zeneszerzőt.

A KLASSZ Zenei Iroda különböző kulturális programjaival az Andrássy útra „költözik”, ahol szeptember 5-én zenés utcabálban kavaroghatunk, majd Mahler mellszobrát koszorúzhatjuk, végül este a komponista 2. (Feltámadás) szimfóniáját hallgathatjuk az Operaházban. A magyar Himnusz zeneszerzőjével az év folyamán még bélyeg, bor és bonbon formájában is találkozhatunk, a Nemzeti Bank pedig arany- és ezüstérmék kiadásával tiszteleg Erkel Ferenc emléke előtt.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.