Belemászni mások fejébe

Egykori szupermodell, állatvédő aktivista, aki a hírnevét a kritikusok és a nézők által egyaránt minden idők egyik legjobb tévésorozatának tartott Csillagközi rombolónak köszönheti. A lapunknak a monte-carlói tévéfilmfesztiválon nyilatkozó Tricia Helfer szerencsésnek tartja magát, mivel az elején fogalma sem volt, hogy nem is egy, hanem több főszerepet fog alakítani. A sorozat befejező évadának DVD-változata a napokban került a boltokba.

– Miért akar egy szupermodellszínész lenni?

– Vagyunk egy páran így,akik váltottak, az biztos... Tulajdonképpen én nem is igazán akartam modell lenni. Készültem az egyetemre, ahol állatpszichológiát tanultam volna, de – tudom, gyakran hallani ezt interjúkban – „felfedezett egy ügynök”. Beszippantott a rendszer, tíz évig ki sem kerültem a modellkedésből. Ez idő alatt beutaztam ugyan a világot, de egyre unalmasabb volt, hogy semmilyen szellemi kihívást nem rejt magában ez a szakma. Elkezdtem színészleckéket venni. Itt végre belemászhattam mások fejébe, szétbonthattam különbö ző személyiségeket a legapróbb részletekig, és ezzel részben visszatértem gyerekkori álmomhoz, a pszichológiához.

– Úgy hallani, az állatok iránti elkötelezettsége mellett is kitart.

– Valóban, hét macskát ésnégy kiscicát mentettem meg és fogadtam be. Mindig is imádtam a macskákat, mindegyikük egyedi személyiség, olykor egészen önállóak, ám mégis remek társai az embernek. Igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni értük, aktívan részt veszek több Los Angeles-i és vancouveri állatvédő szervezet munkájában is.

Tricia Helfer több cylont is alakít
Tricia Helfer több cylont is alakít

– A Csillagközi rombolóban eleinte egy képzeletbeli cylon robotnőt alakít, aki általában kevés ruhában, egyfajta erotikus álomként jelenik meg.

– Tudja, amikor aláírtam,csak a bevezető minisorozat forgatókönyve volt kész, ami egyébként zseniálisan megírt alapanyag volt. Akkor még nem tudhattam, hogy a folytatásban, azaz a teljes első évadban csak egy fejben létező, lengén öltöző 6-os számú cylon karakter leszek, aki a Gaius Baltart alakító James Callis fülébe suttog. De mivel a karakterem tulajdonképpen már az elején meghalt, az is előfordulhatott volna, hogy egyszerűen kiírnak a szériából. Így visszatekintve szerencsésnek mondhatom magam. Kezdő színész voltam, a sorozatban az Oscar-jelölt Edward James Olmossal és az Emmy-jelölt Mary McDonnellel dolgozhattam együtt, erre nem lehetett nemet mondani.

– Az ön által alakított „femmefatale 6-os” a második évadtól nagyobb szerephez jut. Sőt, mivel számos 6-os másolat létezik, hirtelen több, különböző személyiségű példányt kellett alakítania. Ezt ön harcolta ki?

– Amikor egy éven keresztül tényleg csak sugdostam és asztalok alatt bujdostam, felvetődött bennem, hogy nem ártana egy kicsit megújulni, még akkor is, ha minden idők egyik legbizarrabb szerelmespárját alakítottuk James Callisszel. De nem, nem rajtam múltak a változások, az írók teremtették meg a második évadban a megkínzott, majd lázadóvá váló Gina, majd a negyedik évadban a vezetőnek született Natalie karaktert. Mindemellett a képzeletbeli 6-os titkára is fény derül a sorozat végén, így nagyon-nagyon besűrűsödött a munka.

– A negyedik, befejező évadután a stáb még összeállt egy egész estés epizód, A terv erejéig. Mit lehet egy lezárt sorozat után még elmesélni?

– A Csillagközi romboló cselekménye számos ponton tisztázatlan, nincs megmagyarázva. Épp az én egyik karakterem mondja a sorozatban, hogy létezik egy terv, egy isteni forgatókönyv – szigorúan cylon nézőpontból tekintve. Nos, erről rántjuk le a leplet.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.