Beépített projektort mindenkinek!
A műfaj terjedésének azonban valóban a méretcsökkenés adhatja az első nagy lökést. A másodikat pedig a konvergencia, vagyis az eltérő funkciók közös platformra hozása - lehetőség szerint egyetlen készülékben.
A Nikon például augusztusban olyan kompakt digitális fényképezőgéppel rukkolt elő, amelyben beépített projektor is van. Az ötlet tulajdonképpen zseniális: a nyaraláson készült képekből a búcsúesten vetített képes előadást lehet tartani, és még az sem probléma, ha a nagymamánál nincs kártyaolvasó vagy számítógép, mindenképpen meg tudjuk nézni a képeket, ha nálunk van a fényképezőgép. A LED fényforrású gép szintén 640x480 képpontos, VGA-felbontású képet ad, itt 102 centiméter a legnagyobb elérhető képátló ami azért nem olyan rossz, hiszen ez a méret a plazmatévében még mindig a felső középkategóriát jelentené, igaz, jóval nagyobb felbontás mellett.
Projektoros mobiltelefon is létezik már: a kínai gyártmányú, Epoq EGP-PP01 nevű készülékkel 30 hüvelykes, azaz 76 centiméteres képátlójú, 640x480 pixeles felbontású képeket vetíthetünk a falra vagy a vászonra. Ez a megoldás a jelek szerint meggyökeredzik majd, bár a felhasználók többsége valószínűleg nem mozizásra, hanem prezentációs célokra fogja használni.
A koreai MDS Technology és az amerikai SCRAM Techno-logies nemrég bemutatott egy olyan, mobiltelefonokba építhető projektoregységet, amely mindössze 10 köbcentiméter térfogatú, ám mégis 60 hüvelykes (közel másfél méteres) képátlójú képet tud létrehozni - az alig 20 dolláros egység bármilyen üzleti mobilba belefér.