Rekula
Ötlete roppant egyszerű, mégis új és szórakoztató. Ami különösnek tűnhet annak fényében, hogy a mű, amely blogja teljes tartalmát adja, és amelyet egy aprónak tűnő (bár kulcsfontosságú) beavatkozástól eltekintve változatlanul közöl, mostanra 112 éves. Bizonyos Bram Stoker írta, a címe pedig: Drakula.
Viszonylag kevesen tudják, hogy Drakula gróf kalandjai eredetileg amolyan naplóregényként láttak napvilágot. Az ötletes blogoló nem tett mást, mint hogy a regény adott részeit egyszerűen bemásolta a webnaplójába. Ezt írja a projektről: "Izguld végig Stoker klasszikusát úgy, ahogy korábban sosem tehetted: valós időben. Drakula története eredetileg dátumokkal ellátott naplóbejegyzések és levelek füzére - ezen a blogon a regényt alkotó összes szöveget attól és csakis attól a naptól olvashatod majd, amelyen a történet szerint is megíródott. Abban a tempóban haladsz majd az események között, ahogyan maguk a történet szereplői is."
A tagolás, amelyet Stoker a naplóformával adott a történetnek, feszültséget kelt és megborzongatja az olvasót. Bármilyen meglepő, de ez még most - amikor persze tudjuk, mi a sztori vége -, a blogban is remekül működik. Ha pedig korábban azt mondtuk, hogy manapság nehéz valami újat kezdeni egy bloggal, akkor természetesen ugyanez a Drakula-mítoszra is áll. A legendás Vámpíristen 1897-es születése és energikus indulása után mára sajnos vérszegény szuperközhellyé zsugorodott. Mostanáig közel 200 tévé- és mozifilm képkockáin bukkant fel, de képregények, sőt mesekönyvek szereplője, fogmosópoharak dísze is számos esetben volt már.
A leleményes bloggernek köszönhető Drakula-újrába november 5-ig, az utolsó feljegyzés születésének időpontjáig lehet bekapcsolódni.