1,14 milliárd az előadóművészetnek
Ennek az összegnek közel háromnegyedét, vagyis 759,05 millió forintot az úgynevezett VI. kategóriába sorolt független színházak támogatására szánják. Ezen belül a legnagyobb, nettó 266 millió forintos keretre a táncművészeti szervezetek pályázhatnak, a színházi szervezetek, illetve az infrastrukturális és egyéb pályázatok kerete egyenként 237,5 millió forint, összesen 475 millió forint, egyedi pályázati célra pedig 18,05 millió forint áll rendelkezésre.
A színházak kiemelt művészeti célú támogatási kerete idén összesen 218,5 millió forint, ebből 71,25 millió forint a hazai hivatásos táncművészeti szervezeteknek és 66,5 millió forint a határon túli magyar előadó-művészeti szervezeteknek szánt támogatás.
137,75 millió forintra pályázhatnak az úgynevezett II. kategóriába sorolt zenekarok és énekkarok, illetve 28,5 millió forintra pályázhatnak a zenekarok és énekkarok kiemelt művészeti célok megvalósítására, így például külföldi fesztiválokon való részvételre, vagy hazai koncertek szervezésére.
A pályázatok elbírálásában a különböző területek olyan elismert szaktekintélyei vesznek részt, mint Bereményi Géza író, Devich János, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektori tanácsadója, Fodor Antal, a Magyar Táncművészeti Főiskola Pedagógus- és Továbbképző Intézet igazgatója, Forgách András dramaturg, Kiss János, a Győri Balett igazgatója, Mihályi Gábor, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője, Mucsi János, a BM Duna Művészegyüttes művészeti igazgatója, Victor Máté zeneszerző, valamint Zalán Tibor költő és drámaíró.
A pályázati kiírások elérhetőek a Nemzeti Kulturális Alap honlapján, a „NEFMI fejezeti kezelésű pályáztatás” menüpont alatt.