121 helyszín szerepel majd a magyar limes világörökségi jelölésben
A legjelentősebb az aquincumi romterületet, amely azonban inkább a polgárváros, mintsem a katonai létesítmények emlékeit mutatja be. Tokodon, Visegrádon, Dunaújvárosban és Dunakömlődön tábor, Leányfalun és Budakalászon őrtorony, Verőcén, Szigetmonostoron és Dunakeszin kikötőerőd maradványai láthatók. S az erődítési rendszer oly fontos elemei, mint az összekötő utak jószerivel csak légi felvételeken látszanak, fizikai valóságukban gyakorta alig érzékelhetőek. Közülük talán a leglátványosabb a Paks-Dunakömlődön, a Lussonium-erőd területén végzett ásatások során napvilágra került bronz szoborlelet, egy hajdani császárszobor egyik lába. Lussonium római táborához kapcsolódóan egy régészeti park mintaprojekt szintű előkészítése is megtörtént.
Az elkészült világörökségi felterjesztési dokumentáció három kötet terjedelmű. A 2008 októbere és 2011 decembere közötti időszakban megvalósított projektet 82 százalékban az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozta. Ehhez járultak még hozzá a társszervezetek. A teljes költségvetés 1 millió 954 ezer euró volt.
A világörökségi jelölés benyújtásáig azonban még vannak további tennivalók. Például a Limes elemeinek a magyar jogrend szerinti védelme. A világörökségi nevezési dokumentációban szereplő 121 Ripa Pannonica helyszínen 4600 ingatlan (köztük erődök, őrtornyok, római útszakaszok) megfelelő szintű jogi védelmének biztosításához a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalban jelenleg készül a 121 alfejezetből álló, az egyes helyszíneket egyenként feldolgozó, komplex, védetté nyilvánítási dokumentáció, amely munka a tervek szerint az év végéig befejeződik. Másik elvárás a kiválasztott helyszínek megőrzési állapota, bemutathatósága, látogathatóságuk megfelelő szintre hozatala. Továbbá kötelező a 2012. január elsején életbe lépő világörökségi törvényben is előírt kezelő szervezetek felállítása és működtetése.
Mindennek tudatában a világörökségi jelölés benyújtására előreláthatóan 2013-ban kerülhet sor.