Elba-völgye helyett Watt-tenger

A Watt-tengerrel próbálnak vigasztalódni a németek: az Északi-tenger részét képező, páratlan szépségű természetvédelmi területet ugyanis az UNESCO felvette a kulturális világörökségek közé. Méghozzá egy nappal azt követően, hogy a Drezda mentén húzódó Elba-völgyet kíméletlenül törölték a listáról.

A Németország számára kínos blamázst az Elba-völgyében épülő négysávos autóhíd okozta: a több mint 175 millió eurós beruházás - az ENSZ kulturális, oktatási és tudományos szakosított szervezete szemében - teljesen tönkre teszi a szászországi folyóvölgy látványát.

Watt tenger

Az UNESCO Világörökség Bizottságának sevillai ülésén ugyanakkor arról is döntöttek, hogy a Watt-tenger hollandiai és németországi része egy „osztályba" kerül a többi között olyan híres tájakkal, mint az arizonai Grand Canyon vagy a tanzániai Serengeti Nemzeti Park.

Az elismerés nem von maga után az eddigi érvényben lévőknél szigorúbb környezetvédelmi előírásokat. Szakértők szerint ugyanakkor számítani lehet arra, hogy a hollandiai Texel szigettől a Schleswig-Holstein tartományhoz tartozó Sylt szigetig húzó, közel kilencezer négyzetkilométeres terület sokkal több turistát fog vonzani. A számos ritka állat- és növényfaj együttélését biztosító Watt-tenger alsó-szászországi szakaszán tavaly közel harminc millió vendégéjszakát töltöttek, s a látogatók száma csak nőni fog.

Németország ugyan több mint harminc „kinccsel" képviselteti magát az UNESCO világörökségi listáján, a Watt-tenger alsó-szászországi, illetve schleswig-holsteini szakasza az első kifejezett ökoszisztéma és tájegység, amely az ENSZ kulturális, oktatási és tudományos szakosított szervezete szerint mindenképpen megőrzésre érdemes.

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.