Noller-rapid: Kupper vs. Pettkó

Az elmúlt napokban többször is foglalkoztunk azzal, miként használják ki a politikusok a web 2.0-ás alkalmazásokat, most azonban rá is kérdeztünk virtuális szokásaikra. Tíz kérdés Kupper Andráshoz és Pettkó Andráshoz.

Ezt sem Orbán csinálta

Akkor ezt most úgy kell értelmeznem, hogy a korábban létrehozott rajongói oldalon valamit elszúrtak, és a Fidesz web 2.0-val foglalkozó kampánystábja csinált inkább egy újat, ami "emberközelibb"?

Több millióan érzik magukat csúnyának a Facebookhoz

Több millióan érzik magukat túl kövérnek vagy csúnyának ahhoz, hogy a valódi fényképüket töltsék fel a Facebookra, így sokan inkább háziállatuk, vagy jóképű barátjuk képét teszik közzé a saját nevük alatt.

Tilos az internetes kommunikáció az ukrajnai irodákban

Egyre több helyen tilos az ukrajnai irodákban a közösségi portálok (például a Facebook) és az internetes telefonáló programok (Skype, ICQ) használata - írta a Szegodnya című ukrán napilap internetes változata.

Hiányosságok az internetes közösségek adatvédelmében

Önkényesen használják felhasználóik adatait az online közösségi oldalak, mint például a Facebook vagy a MySpace - derült ki egy német tanulmányból.

 

Nem lesz pánikgomb a Facebookon

A Facebook üzemeltetői számos újítást vezetnek be a közösségi portál felhasználóinak netes biztonsága érdekében, azonban nem lesz olyan pánikgomb, amellyel a kiskorúak egy kattintással kérhetnének segítséget.

A gyermekek kizsákmányolása ellen és az online védelem érdekében létrehozott brit gyermekvédelmi központ (CEOP) vezetője a Facebook biztonsági főnökével folytatott washingtoni megbeszélése után közölte, hogy nem lesz minden felhasználó profilja mellett pánikgomb, azonban a 19 év alatti brit Facebook-használók a CEOP, illetve a közösségi portál munkatársainak jelenthetik, ha más netezők miatt fenyegetve érzik magukat.

Gyermekvédelmi szervezetek azóta követelik a pánikgomb kialakítását, miután egy brit fiatalnak az oldalon kötött ismeretsége okozta közvetve a halálát.

"A szembetűnő nagy gombok nem váltanák be a hozzájuk fűzött reményeket, ugyanis ezektől csak megijednének és összezavarodnának a felhasználók - hangsúlyozta Richard Allan, a Facebook európai irányelveiért felelős igazgatója, hozzátéve, hogy egy szolid feliratos hivatkozás, amelyen keresztül a CEOP és a portál üzemeltetői figyelmeztethetők jelentene sokkal hatékonyabb megoldást.

A CEOP szerint a Microsoft azonnali üzenetküldő szolgáltatásán, az MSN-en és számos iskolai honlapon használt pánikgombra havonta átlagosan tízezer kattintás érkezik, ezek alapján pedig több mint ötezer esetben indul bűnügyi nyomozás - adta hírül a The Daily Telegraph online kiadása.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.