Gyakrabban káromkodnak a televízióban

Egy nemrég közzétett brit kutatás eredményei szerint a nézők úgy látják, az elmúlt tíz évben gyakoribbá vált a szitokszavak használata a televíziós műsorokban, amely meglátásuk szerint nem csak egyszerűen káros, de közvetlenül hozzájárult ahhoz is, hogy a mai fiatalok egyre többet káromkodnak.

Apának lenni a legfontosabb

Egy amerikai felmérés eredményei szerint a helyiek többsége úgy látja, apának lenni az egyik legfontosabb szerep a férfiak életében.

Alulreprezentáltak a nők a médiában

Egy friss felmérés szerint a nők mind műsorvezető-riporterként, mind híralanyként alulreprezentáltak a médiában, ráadásul a sajtó anyagok sztereotip, sokszor valótlan képben tüntetik fel őket.

Világszerte sok a munkanélküli fiatal

Egy 131 országra kiterjedő kutatás szerint világszerte a 30 év alattiak körében a legmagasabb a munkanélküliségi ráta.

Nyelvében netezik a nemzet

Egy új felmérés szerint az európaiak többsége ugyan anyanyelvén szeret legjobban netezni, de ha nem talál megfelelő oldalakat anyanyelvén, akkor 55 százalékuk más nyelvre – általában angolra – is hajlandó átváltani.

 

Milliók élhetnek külföldről érkezett anyagi segítségből

A Gallup kutatása szerint nemzetközi szinten a lakosság három százaléka támaszkodik külföldön élő személytől kapott anyagi vagy természetbeni támogatásokra. Mivel ez az arány regionális szinten sokkal nagyobb lehet, a kutatók becslése szerint milliók élhetnek az ilyen fajta segítségből.

A Gallup 135 országra kiterjedő felmérése szerint a világ lakosságának mintegy három százaléka támaszkodik olyan anyagi vagy természetbeni segítségre, amelyet külföldön élő személytől kap. A nemzetközi átlag nem tűnik soknak, de regionális szinten, például a Szahara alatti afrikai övezetben ezek az arányok sokkal nagyobbak. Ez alapján valószínűsíthető, hogy milliók élnek az ilyen fajta segélyekre támaszkodva.

A 2009-es és 2010-es adatfelvételek eredményeit összegző kutatás szerint Szomália, Zimbabwe és a Comore-szigetek régióiban élők kapnak a legtöbb támogatást: a helyiek több 30 százaléka él olyan háztartásban, amely külföldön élő személyektől kap anyagi vagy természetbeni segítséget. A Gallup szakértői szerint ez az adat a kivándorlók nagy arányára utal. A 32 százalékos aránnyal rendelkező Zimbabwe esetében például az állampolgárok negyede az országhatárokon kívül él. Jelentős még a külső segítséget kapók aránya a Dominikai Köztársaságban (26 százalék) és Haitin (25 százalék), de 20 százalék fölötti a támogatott háztartások aránya Koszóvó, Moldova, Albánia, Szenegál és a Fülöp-szigetek régióiban is.

Tíz százalékos vagy e fölötti arányban 35 országban élők kapnak külföldről utalást vagy csomagot rendszeresen. Ezen országok közül több mint tíz esetében jellemző, hogy a városi, 50 ezer lakos feletti régiókban élők számíthatnak nagyobb arányban segítségre.

A Gallup kutatása Magyarországra is kiterjedt. Az adatok szerint hazánkban a német, lengyel vagy épp brit háztartásokhoz hasonlóan kevesebb, mint 5 százalék kap külföldről segítséget - írja az ELTE TÁTK hírlevel.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.