Ne vegyetek magyar kiskutyát!

Évi 300 millió eurót kaszálnak a magyar és kelet-európai kutyacsempészek. Célpontjuk Olaszország. Róma most az EU segítségét kéri. Tudósítónktól

Az állatok ombudsmanja

Most olyan időket élünk, amelyben kiváltképp szükségünk van a lelkileg erős, egészséges társadalomra. Ebben az állatvédelem felbecsülhetetlen érdemeket szerezhet.

Akinek van saját döge, tartsa bent

Hiába büntetik hazánkban öt éve a gerinces állatok kínzását, az elkövetők száma két év alatt megduplázódott. Az állatvédő szervezetek sokkal szigorúbb és hatékonyabb fellépést sürgetnek.

Rácsoktól a szavannáig

A Négy Mancs legutóbbi akciójában hét oroszlánt szállítottak át európai állatkertekből a dél-afrikai nagymacska parkba.

Mentik a kutyákat

Mentik az árván maradt kutyákat a péceli sintértelepen, miután a létesítmény üzemeltetője meghalt - közölte az akciót szervező Noé Állatotthon Alapítvány sajtóreferense kedden.

 

Indulatok New Jerseyben néhány delfin megmentéséért

Míg a természettudósok szerint a természetre kell bízni, hogy túlélik-e a hideget és a fagyot a hideg vizű folyóban rekedt palackorrú delfinek, sok helybeli New Jerseyben képtelen elfogadni, hogy nem lehet segíteni rajtuk.

Eredetileg tizenhat delfin úszott fel az óceánból a folyón, ebből három elpusztult, nyolc eltűnt, s öt palackorrú úszkál jelenleg az egyre hidegebb vízben. Sokan attól tartanak, hogy a Shrewsburyn megismétlődik a tizenöt évvel ezelőtti szomorú história, és ha befagy a folyó, az állatok megfulladnak, mert nem tudnak a felszínre jönni levegőért.

"Olyanok, mint a gyerekek. Meg vannak rettenve!" - érvelt Marlene Antrim, aki "Mentsük meg a delfineket!" feliratú szórólapokon keres segítséget a Shrewsbury folyó környékén.

Rengeteg ember képes mélyen átérezni az állatok helyzetét - magyarázta Teri Frady, az országos óceáni és légköri apparátus (NOAA) szóvivője. "A mi munkánk abban áll, hogy megértessük velük: szerintünk nincsenek csapdában az állatok, és ha megpróbálnánk kiszabadítani őket, azzal valószínűleg többet ártanánk nekik" - tette hozzá.

A NOAA szakértői januárban azt mondták, hogy az öt megmaradt jószág vagy elpusztul, vagy partra veti magát, ahogy a tél zordabbra fordul. Szerintük ez természetes jelenség, amibe nem szabad beavatkozni, akkor sem, ha az állatok nem élik túl. "Bárcsak ők töltenének egy éjszakát abban a folyóban, és éreznék meg milyen hideg a víz! " - szállt szembe a tudományos magyarázattal Antrim.

Sok tudós azonban egyetért abban, hogy a delfineket hagyni kell, hogy találják meg a saját útjukat az ösztöneikre hagyatkozva. A veszélybe került állatok kiszabadítása körül gyakran csaptak fel az indulatok korábban is.

2001. júniusában Massachusetts partjai közelében az Atlanti-óceánon egy 50 tonnás bálna gabalyodott halászfelszerelésbe. A Churchill névre keresztelt állatot három hónapon át próbálták megmenteni, ám mind a hét szabadítási kísérlet kudarcba fulladt.

1985-ben a Szovjetunió jégtörő hajót küldött annak az ezernyi fehér delfinnek a megmentésére, amelyek a Csukcs-félszigetnél estek a jég fogságába. Helikopterek és szakértők érkeztek a kiszabadításukra, s a helybeliek fagyott hallal etették a delfineket.

A királyi tengerészet 2006-ban egy halászfelszerelésbe csavarodott púpos bálnát mentett meg a brit Skye-sziget közelében.

Kanadában pedig épp tavaly karácsony előtt ásott ki egy hét alatt tucatnyi önkéntes két éhező, jégborította lovat, amelyek egy hegyen rekedtek.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.