Az SMS még mindig népszerűbb a közösségi oldalaknál

A mobiltelefonnal rendelkező amerikai tizenévesek harmada több mint 100 SMS-t küld vagy fogad naponta, azaz a fiatalok között a szöveges üzengetés vált a legnépszerűbb kommunikációs formává - derül ki egy friss felmérésből.

Nyelvi forradalom Grúziában

Jövőre már az általános iskola első osztályától kezdve bevezetik a kötelező angoloktatást Grúziában.

Szigorították a drogtörvényt Oroszországban

Az orosz parlament alsóháza – az Állami Duma – új törvényt alkotott a kábítószerek birtoklásával, illetve forgalmazásával kapcsolatban.

Idősebbek, képzettebbek és hajadonok a modern anyák

A mai anyukák képzettebben, később és nagyobb arányban vállalnak házasságon kívül gyermeket, mint húsz évvel ezelőtti nőtársaik egy nemrég közzétett amerikai kutatás szerint.

Medvedev a cirill domain nevek élharcosa

Kedden került forgalomba az első cirill betűs domain név annak a folyamatnak a lépéseként, amellyel a webcímek kiadásával foglalkozó szervezet (ICANN) a nem latin betűs címek körét igyekszik bővíteni.

 

Az oroszok a jólétért feláldoznának több szabadságjogot is

Az orosz polgároknak a szabadság különféle formáihoz való viszonyát próbálja tisztázni a Levada közvélemény-kutató cég múlt héten kiadott tanulmánya. Az eredmények arra engednek következtetni, hogy az oroszok szívesen feláldoznának több klasszikus szabadságjogot is a jólétért és biztonságért cserében.

A megkérdezettek 55 százaléka úgy véli: az ember akkor szabad, ha az állam biztosítja számára a munkahelyet, 53 százalékuk a szabadság kifejeződését abban látja, hogy bármit megvehet, amit csak szeretne.

A szabad lakhelyválasztás vagy a szólásszabadság már sokkal kevesebb embert vonzott, az előbbi 45, az utóbbi csak 42 százaléknak fontos. Még ennél is kevesebben gondolják lényegesnek, hogy a bírósághoz jogorvoslatért lehessen fordulni (40 százalék), illetve a magántulajdonhoz fűződő jogokat is mindössze 38 százalék hangsúlyozta.

A politikai szabadságjogok az oroszok szemében alig bírnak fontossággal, a többpártrendszer garantálását mindössze 13 százalék gondolja lényegesnek saját szempontjából, és csak 10 százalék a gyülekezési szabadságot - írja a globusz.net.

A jelenlegi orosz alkotmányt, amely a felsorolt jogokat az ország polgárainak megadta, 1993-ban fogadták el. Ugyanakkor az elmúlt tizenhét évben semmiféle fejlődés nem volt tapasztalható, a társadalmat továbbra is patriarchális viszonyok, az államtól való függés kultusza, valamint infantilizmus jellemzi. A Levada által közreadott eredmények elég sok okot adnak a szkepticizmusra - állapítja meg a Nyezaviszimaja Gazeta.

 

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.