Fürdővezetés felsőfokon
Már az első Széchenyi-terv által is erőteljesen támogatott fürdő-, illetve gyógy- és wellness-szálloda-építések eredményeként a tárgyi feltételek adottá váltak ahhoz, hogy a magyarországi egészségturizmus valóban az idegenforgalom gerincét alkossa. Csakhogy időközben jelentkezett egy speciális és immár tömegesnek minősíthető igény arra, hogy a speciális létesítménynek minősülő fürdők irányítási feladatait képzett, korszerű ismeretekkel „felfegyverzett” szakemberek lássák el.
A sok milliárd forintos beruházás révén megvalósult fürdőkomplexumok hatékony és biztonságos vezetéséhez összetett szaktudásra van szükség. A közgazdasági, műszaki-informatikai, értékesítési, marketingkommunikációs, valamint speciális vállalatvezetői ismereteket kínáló felsőfokú szakirányú továbbképzés anyagát a SPA Hungary Holding Zrt. és a Szent István Egyetem szakértői állították össze, a Támop pályázati projekt támogatásával.
Az újonnan alapított gödöllői továbbképzési szakra jelentkezők modulrendszerű, három féléves oktatásban vesznek részt, melynek során huszonnégy tantárgyat hallgatnak. A szakra mérnöki alapdiplomával vagy egyéb felsőfokú képzettséggel lehet felvételt nyerni. A fürdővezetői szakmérnöki, illetve fürdővezető-szakember diplomát kínáló képzés a jövő héten indul, az első kurzusra jelentkezettek 80 százaléka jelenleg is a fürdőágazatban dolgozó, többnyire vezető beosztásban tevékenykedő szakember, akik régóta vártak az új lehetőségre. A hallgatók 20 százaléka fiatal diplomás, akik a jövőben szeretnének elhelyezkedni a területen, immár szakirányú oklevéllel a kezükben.
Az önálló szakként egyelőre nem engedélyezett képzés a jövőben újra megpályázza azokat az engedélyeket, amelyek birtokában akár a közeljövőben elindulhat az állami finanszírozású oktatás is.