Ha fúj a szél, már nem is fontos az állásinterjú?

Gyakran elég egy apróságon változtatni, hogy a kudarc helyett siker legyen a munkakeresés végeredménye – állítja a Work Force, egy országos roadshow tapasztalatait összegezve.

Szerény virágbajnok

Munkájáról szinte szégyenlősen beszél, ám tervei nagyra törőek. Mezőffy Tamás most a felnőttek Európa kupáját is meg szeretné szerezni.

Gyűrű elefántszőrből

A gépesítés, a technikai modernizáció és a fogyasztói társadalom megjelenésével hagyományos szakmák sora tűnik el teljesen: ma már a kefekötő is a kihaló mesterségek egyike.

Munkaadók az egészségért

Az állásbörzéken megkérdezett fiatalok 87 százaléka szerint a munkavállalók egészségi állapotáért a munkáltató is felelős, akinek egyben támogatniuk kell az alkalmazottak egészségének megőrzését.

Kelletik magukat

Az iskolapadból alig kikerült ifjakat és az alkalmazotti világból kirekesztett ötvenes hölgyeket együtt készítenek fel saját vállalkozásuk elindítására a ferencvárosi Poliházban.

 

Fontos a személyzet minősége

A hazai kis- és középvállalkozók kétharmada a személyzet minőségét, tudását tartja a verseny legfontosabb tényezőjének – derül ki a Pécsi Tudományegyetem HR Kutató Központja, valamint a Larskol Tanácsadók felméréséből. Az egyetem a kamarák közreműködésével 147, főként magyar tulajdonú kisés középvállalkozást kérdezett meg. – A válaszokból egyértelműen kitűnik, hogy a cégek kiemelkedő jelentőséget tulajdonítanak az emberi erőforrásnak – hangsúlyozta Poór József, a kutatást irányító egyetemi tanár. Rámutatott: az elmúlt évek legfontosabb versenyelőnyének a cégvezetők 64 százaléka a személyzet minőségét, tudását jelölte meg, a munkaerő minőségi kívánalmát még a napi működés fedezetéül szolgáló pénzügyi források menedzselésénél, megteremtésénél is fontosabbnak tartották.

A felmérés eredményei szerint a válság hatásait csökkentő intézkedésekkel kapcsolatban a cégek első helyen a mindennapi működés költséghatékonyságának javítását és az új piacok feltárását jelölték meg. A cégvezetők a legkevésbé a létszámcsökkentést, a képzés és a tréningek csökkentését és a rugalmas foglalkoztatást tekintették válságkezelő, válságjavító intézkedéseknek. – A legújabb kutatási eredményeink is megerősítik, hogy a válságperiódusból való kiemelkedésnek sincs más útja, mint az emberi erőforrások komplex jellegű fejlesztése – mondták a kutatók.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.