Munka mindenekelőtt?
– Számos oka van annak, hogy az emberek miért nem használják fel szabadságukat, de a leggyakoribb az, hogy úgy érzik, kötelesek dolgozni, és munkájukat más fontosabb dolgok, például az egészségük és jó közérzetük elé helyezik – mondta John Wright, az Ipsos nemzetközi véleményés piackutató intézet alelnöke. –A dolgozóknak nem szabadna elfelejteniük, hogy a temetők tele vannak nélkülözhetetlen emberekkel – toldotta meg.
Wright szerint népességstatisztikai szempontból gyakorlatilag nincs különbség a jól és rosszul keresők pihenési szokásai között: világszerte a magas és alacsony keresetűek mintegy kétharmada kiveszi a teljes szabadságát. A korosztályok között is csak kis különbség mutatkozik: az 50 felettiekhez képest az ifjabb munkavállalók közül valamivel többen nyilatkoztak úgy, hogy igénybe veszik az összes pihenőnapjukat. A vállalkozóknak, magas rangú vezetőknek és döntéshozóknak ugyanakkor csak 60 százaléka mondta azt, hogy kimeríti teljes szabadságát.
Van, aki az irodában lazít
A Twitter a Facebook és az ezekhez hasonló közösségi portálokra fecsérelt munkaidő évi 14 milliárd font (4,7 billió forint) veszteséget okoz a brit gazdaságnak – derül ki egy friss felmérésből. A nagy-britanniai munkavállalók több mint a fele ismerte el, hogy a különböző közösségi oldalon található profilját munkaidőben frissíti, miközben a válaszolók harmada mondta, hogy napi fél órát használja ezeket az oldalakat.
Kétmillió munkavállaló – azaz a 34 milliós brit munkaerőpiac 6 százaléka – vallotta be, hogy munkaidejéből napi egy óránál is többet szán csevegésre, a barátok rendezésére, képek, videók feltöltésére.