Csökkentenék az alkoholfogyasztás korhatárát

Az amerikaiak harmada a jelenleg érvényes 21 éves korról 18 évre csökkentené a legális alkoholfogyasztás korhatárát a Rasmussen Reports kutatása szerint.

Milliók élhetnek külföldről érkezett anyagi segítségből

A Gallup kutatása szerint nemzetközi szinten a lakosság három százaléka támaszkodik külföldön élő személytől kapott anyagi vagy természetbeni támogatásokra.

Lassan javul a mentális betegek társadalmi megítélése

Egy brit felmérés eredményei szerint generációs váltás szükséges ahhoz, hogy a mentális problémával küzdő betegekkel szembeni negatív társadalmi ítélet jelentősen csökkenjen .

Fontos a világban a vallás

Egy nemrég közzétett felmérése szerint a modern világban is fontos szerepet tölt be az emberek életében a vallás.

Magányosabbak a Facebook függők?

Egy friss felmérés szerint az úgynevezett Y generáció, vagyis az ezredfordulós generáció tagjai azok, akik a legtöbbet használják a különböző közösségi oldalakat, és egyben ők is panaszkodnak a leginkább arra, hogy magányosnak érzik magukat.

 

Máshogy élik meg a szerelmet a tengerentúlon

Kultúránként eltér, hogy mennyi időre van szükség a szerelembe esés érzéséhez, illetve, hogy mekkora szerepe van a romantikus szerelmi kapcsolatokban a barátság érzésének – állítja a SAGE tudományos lapcsaládba tartózó Cross-Cultural Research folyóiratban megjelent tanulmány.

A kérdőíves kutatás azt vizsgálta az amerikai, litván és orosz megkérdezettek körében, hogyan élik meg a szerelmet, majd a kutatók azonosították az országok közötti hasonlóságokat és különbségeket. Az eredmények tükrében mindhárom ország lakói számára a szerelem kulcsfontosságú kritériuma az "együttlét" (being together). Ezt leszámítva azonban már jelentős különbségek jelentkeztek az Egyesült Államokban, illetve Kelet-Európában szocializálódott személyek szerelem-definíciójában.

- Az a meggyőződés, hogy a szerelem múlékony és irracionális jelenség, gyakran előkerült a litván és orosz válaszadóknál, de a tengerentúlon szinte alig – idézi fel a tapasztalatokat a tanulmány három szerzője, Andrey Korotayev, Janina de Munck és Darya Khaltourina. Ugyanakkor a barátság, a biztonság és a szeretet az amerikai válaszadóknál kiemelt jelentőségű, miközben a felmérés európai résztvevőinél ezek a szempontok alig játszottak szerepet.

A kutatás a szerelmessé váláshoz szükséges időben is jelentős különbségeket regisztrált. Az amerikai válaszadók 58 százaléka arról számolt be, hogy az érzés kialakulásához jellemzően 2-12 hónapra van szüksége. Ezzel szemben a kutatás litván résztvevőinek 90 százaléka 1 hónapnál rövidebb idő alatt esik szerelembe - írja az ELTE TÁTK hírlevele.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.