Schweitzer nyomában a Gyáli úton

Ma van az AIDS világnapja, s elgondolkodtató, hogy felvilágosítás ide vagy oda, még mindig nagyon keveset lehet tudni erről a betegségről, ami napjainkban már egyre jobban kezelhető.

Névtelen szűrés premier plánban

A pár perces vérvizsgálat valóban nem került semmibe, kis vér az ujjbegyből, névtelenséget garantáló jelige, s tíz perc múlva minden kételyre megvolt a válasz. Ez még megérte volna, ha egyidejűleg nem veszi jó közelről három különböző forgatócsoport az anonim sorban állókat.

Cinizmussal vádolják a pápát az AIDS-kutatók

Négy vezető francia AIDS-kutató, köztük Francois Barré-Sinoussi, tavalyi Nobel-díjas a Le Monde mai számában kemény hangú levelet intézett a katolikus egyházfőhöz. A kutatók arra szólítják fel a pápát, hogy vonja vissza az óvszer használatát elítélő szavait.

Bulival az AIDS ellen

Május 30-án a Citadellán rendezik meg először Magyarországon a dance4life elnevezésű AIDS ellenes bulit.

Meglepően jó eredményt hozott Hivis, a svéd AIDS-vakcina

A svéd Hivis nevű AIDS elleni védőoltás váratlanul jó teszt-eredményeket hozott.

 

Évente százezer új HIV fertőzött, csak Európában

Hiába az elmúlt években indított felvilágosító- és megelőző programok, Európában gyorsan nő a HIV-fertőzöttek száma. A Európai Bizottság úgy döntött, hogy újabb figyelemfelhívó kampányt indít, amely elsősorban a leginkább veszélyeztetett Kelet-Európa lakosságát veszi célba - adja hírül a La Stampa.

Évente 100 ezer európai fertőződik meg a HIV-vírussal. Jelenleg 2 millió európai AIDS-beteget tartanak számon, közülük 730 ezret az Unió tagállamaiban - ismerteti az olasz napilap Androulla Vassiliou uniós egészségügyi biztos a napokban nyilvánosságra hozott jelentését. A számokból kiderül, hogy a HIV-fertőzés nem csak a szegény és elmaradott országokat, hanem a fejlett nyugati államokat is fenyegeti.

A kontinensen mégis különösen Kelet-Európában aggasztó a helyzet. Oroszországban például a lakosság 1,1 százaléka fertőzött. Különösen aggasztó, hogy a vírushordozók egy jelentős része nincs tisztában állapotával, és tovább terjeszti a betegséget. Szakértői becslések szerint az uniós fertőzöttek 30 százaléka nem tud a betegségéről, Kelet-Európa egyes országaiban - Ukrajnában, Moldovában és Oroszországban -  viszont 70 százalék az arány.

Az Európai Bizottság ezért úgy döntött, hogy újabb felvilágosító kampányba kezd. A felvilágosító program elsősorban a keleti régiót veszi célba.

Forrás: globusz.net

Ez a böngésző nem támogatja a flash videókat
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.