Karácsony tájékán megszállja az emberek lelkét a segítőkészség és a jóindulat. Ezzel szemben Kandász Andrea már nyáron a TV2-n a rászorultakat segítő program keretében elérte, hogy a Csodalámpa Alapítvány a nézők és a támogatók adományaiból több száz súlyosan beteg kisgyermek álmait valóra váltsa.
Kandász műsora, az Ügy némi szünet után folytatódott, és többek között a Lelenc Kutyamentő Egyesületről szóló filmben Csibész, Rita, Bendegúz és utcára dobott kutyatársaik "kérték" a nézők segítségét. Mint Kandász elmondta, időnként le kellett állnia a forgatással, mert szinte sírógörcsöt kapott. Elviselhetetlen érzés volt látni a gazdijuknak feleslegessé vált állatok szomorú szemét a rácsok mögött. Szinte megszólaltak, és azt mondták, vigyél haza!
Kandász szerint a film talán rendet rak a felelőtlen gazdák fejében, az olyanokéban például, akik kidobják az út szélére a szerencsétlen, megunt állatokat, sorsukra hagyva őket. Amelyiknek szerencséje van, a Lelenc önkéntesei tudomást szereznek róla, és azonnal a sorsára hagyott állatért sietnek. Ellátják az elárvult állatokat és új, szerető gazdát keresnek számukra. Fantasztikus, amit a Lelenc csapata csinál.
Kandász másik nagy Ügye a kerekes székes táncosok segítése volt. A műsorvezető a Gördülő Tánccsoportot mutatta be, amely sok kerekes székbe kényszerült ember életét mentette meg azzal, hogy a közös sors és a tánc visszahozta az életkedvüket. Egy pillanat az egész. Rosszul lépsz fel a vonatra, mint az egyik főszereplő, Tibor, vagy leesel a motorról, elcsúszol a jeges úton, és soha többé nem tudsz felállni. Kerekes székbe kényszerülsz. Bármelyikünkkel megtörténhet. Fantasztikus volt látni, hogy ezek az emberek újra teljes életet élnek, mert táncolhatnak, és ettől te is boldog lehetsz - mondja Kandász. A Gördülő Tánccsoport ügye nem más, mint a tragédiát átélt emberek reménye a táncban, és főleg abban, hogy az egészséges embereknek is művészi élményt szerezhettek.
Meglehetősen drámai volt az az Ügy is, amelyben a műsorvezető a gyerekeikkel menekülő anyák mellé állt. A Magyar Telekom, a TV2 és négy nonprofit szervezet (Lelenc Kutyamentő Alapítvány, Gördülő Tánccsoport, Kékmadár Munkateremtő Alapítvány és az Anyaoltalmazó Alapítvány) küzdött a fődíjért. Az Anyaoltalmazó Alapítvány a családi erőszak elől az utcára menekülő édesanyáknak és gyermeküknek nyújt menedéket, amíg újra otthonra találnak. Kandász szerint ezek az asszonyok nagyon bátrak. Ők azok, akiknek van merszük kilépni egy agresszív, nem működő kapcsolatból, hogy mentsék a gyerekeiket - mondja. Sokan közülük jó állással rendelkeznek, kiváló körülményeket hagynak oda a férjüknél a bizonytalan, de valamivel nyugodtabb jövőért, mert nem bírják nézni, hogy a gyermekeik a sarokban sírva reszketnek, amíg a férjeik esténként üvöltöznek velük, nemritkán verik is őket. Az ő missziójuk az, hogy a hasonló helyzetben élő anyatársaiknak is legyen elég erejük elmenekülni a tragikus helyzetből. Megdöbbentő és könnyfakasztó történeteket láthattunk.
Egyedülálló kezdeményezés a szekszárdi Kék Madár Alapítvány terve. A cél az, hogy olyan éttermet működtessen, amelyben csak hátrányos helyzetű embertársaink végezhetnek munkát. Mindenki olyan részfeladatot kap, amely a képességeinek megfelel. Az értelmileg fogyatékkal élő például a burgonyát hozza fel a raktárból, a siket hagymát pirít, a mozgásában fogyatékkal élő feladata lesz a vendégek fogadása és így tovább. Az alapítvány szeptembertől szakácsmesterségre, falusi turizmusra oktatja a hozzá jelentkező rászorultakat, miközben a tanterem mellett már épül az étterem, bár most forrás hiánya miatt lassabban haladnak a munkálatok. A hallgatók többségének még sohasem volt munkahelye, akinek volt, azt is - állapota miatt - próbaidő után elküldték.
- Az alapítvány vezetője Mészáros Andrea Hollandiában járt, s onnan hozta az ötletet. Azt látta, hogy olyan munkahelyek teremtésével, amelyekben a hátrányos helyzetűek folyamatosan érintkeznek az egészséges emberekkel, sokkal eredményesebben lehet segíteni az előbbiek integrációját a társadalomba, mint a védett munkahelyekkel - mondja Kandász Andrea. - Hihetetlen lelkesedéssel tanulják a szakmát, öröm nézni, ahogy a gyakorlatokon mindannyian egymással versengve akarják elkészíteni a nap legfinomabb ételeit. A vendéglátó-ipari szakma amúgy is jó választás, hiszen a főzésben rövid idő alatt jutnak sikerélményhez. Sokan közülük életükben először. És ha valaki azt gondolná, hogy jó, jó, de azért mégsem ugyanaz, mintha egy normál étteremben étkeznénk, akkor én a Kék Madár mellé állok. Ugyanis ilyen lelkes pincérekkel és szakácsokkal ritkán találkozik az ember. Ráadásul az ország legjobb mesterszakácsai okítják őket, s eközben mindenkinél jobban szeretnének bizonyítani. Mi is megkóstoltuk a menüt, kiváló volt - mondja Kandász.
A tervek szerint márciusban már betérhetünk az étterembe, ha éhesek vagyunk. A különlegessége az lesz még, hogy a menüben csecsemőételek és az egészséges életmódot szolgáló ételek szerepelnek leginkább. A bevételt további képzésekre fordítják majd. Az Ügy tehát most az, hogy a hátrányos helyzetű embertársainknak munkahelyet adó étterem épülete minél előbb kész legyen, így biztosítva munkahelyet rászorult embertársainknak.