Budapest szívében
Arthur Koestler, Vázsonyi Vilmos, Gábor Ignác, a Ziegler család, az Oktogon, a Körönd, az Andrássy út, a Japán kávéház, az Abbázia, a Lukács cukrászda: a VI. kerület nevezetes szülöttei, híres útjai és terei, legendás házai elevenednek meg a mától kapható Terézváros Budapest szívében című önkormányzati kiadványban. A gazdagon illusztrált könyv persze a jelenkorról sem feledkezik meg.
A Béke Szállóban bemutatták a publikumnak a gazdagon illusztrált, Terézváros Budapest szívében című várostörténeti kiadvány frissen elkészült második részét. Az önkormányzat megbízásából, a helyi közművelődési alapítvány által kiadott kötet az Emlékképek alcímet kapta.
A gyűjtemény első fejezetét a városrészről szóló írásokból válogatta a szerkesztő, Szabó Ferenc. Itt - mások mellett - Ágai Adolftól, Krúdy Gyulától, Szép Ernőtől, Vas Istvántól és Nagy Lajostól olvashatunk. A második fejezet a kerület történetét idézi fel. Megelevenednek híres, régi családok: az iparos Czettner família, a Vázsonyiak, a Krauszok; önéletrajzi részleteket olvashatunk a Szív utcában született világhírű írótól, Arthur Koestlertől, arrébb Gábor Marianna emlékezik apjára, Gábor Ignácra. Ugyanitt portrékat találunk Terézváros ma élő jeles polgárairól díszpolgárairól, egykori tanácselnökéről, plébánosairól, orvosairól és iparosairól. Az utolsó rész egyebek mellett a helyi iskolákról, kávéházakról és más jeles épületekről szól.
Gazdag a kötet képanyaga is. Több tucat fotót közöl a városrész hajdani életéről, épületekről, éttermekről, híres családokról, régi és mai potentátokról.
A kiadványhoz először a kerületi polgármesteri hivatalban, a Terézvárosi Művelődési Közalapítvány irodájában lehet hozzájutni. A hét végén a Liszt Ferenc téren felállított sátorban árulják, később pedig a könyvesboltokban is.