Vállalkozói képzés a virtuális térben
A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) kezdeményezésére fogott össze az angliai Essex Business School, a németországi University of Wismar, valamint a franciaországi ESCEM és Université Paris Ouest – Défense, hogy közös kis- és középvállalkozói mesterképzést hozzanak létre. A Virtuális Kampusz online vállalkozásmenedzsmentképzés során a hallgatók ismereteket szereznek a projektben részt vevő nemzetek eltérő vállalkozói kultúrájáról, piaci jellegzetességekről, így felkészülhetnek arra, hogy határokon átnyúló kis- és középvállalkozásokat hozzanak létre és működtessenek sikeresen.
A négynyelvű, online tananyag moduljai beépülnek az egyes intézmények képzéseibe, a projekt középtávú célja pedig, hogy a képzést elvégző hallgatók a partnerintézmények közös, egymás által is elismert diplomáját vehessék majd kézbe.
A Virtuális Kampusz létrehozását kutatások előzték meg, és azok eredményei mentén állították össze intézmények azt a tananyagot, amely a mindennapi üzleti-gazdasági életben is hasznos vállalkozói ismereteket biztosít a hallgatóknak. Abban, hogy a tudásanyag naprakész legyen, helyi vállalkozói képviseletek is segítettek, így a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége és a németországi BVMW. A projekt haszonélvezői lehetnek maguk a hallgatók és azok a cégek, amelyek igénylik a továbbfejlődést, a mesterszintű képzést, de hasznos tapasztalatokat szerezhetnek általa a felsőoktatási intézmények, a vállalkozói szövetségek is.