Vigyázz, mit osztasz meg!

Az európai HR-szakemberek 43 százaléka rendszeresen ellenőrzi az állásra jelentkezőket az online felületeken, mielőtt felvételükről döntene – derült ki a Microsoft megbízásából három európai országban készült kutatásból.

Próbaévfolyamok

„Rengetegszer párhuzamosan futott két tárgy, vagy még nem is tanultuk az előzményeket.

Régen a drogtól, ma a munkanélküliségtől félnek a fiatalok

A fiatalok egzisztenciális félelmei egyre nőnek: 2004-ben még a drog és alkohol terjedését tartották a legnagyobb problémának, 2008-ban már a munkanélküliség állt az első helyen.

Száztízmillióra adósodott el a medika

Saját történetét meséli unokahúgának elrettentő példaként egy 41 éves ohiói háziorvosnő, aki tudja: diákhitel-tartozásai egész életén – a törlesztések jelenlegi üteme mellett legalábbis 70 éves koráig – végigkísérik majd.

Kommunikáció: túl sok a pályakezdő, kevés az állás

Az utóbbi évek egyik legnépszerűbb továbbtanulási céljává váltak a különféle kommunikációs képzések.

 

Kambodzsától Örményországig

Négy földrészre, a többi között Indiába, Etiópiába, Kambodzsába, Argentínába, Szíriába, Portugáliába és Észtországba közvetített tavaly önkénteseket néhány hónapos munkára a Magyar Önkéntesküldő Alapítvány. A fiatalok egészségügyi, oktatási, mezőgazdasági fejlesztési programokban vettek részt, amelyeket különböző alapokból, gyakran európai uniós forrásból finanszíroznak. Az önkéntesek szállást, útiköltséget, biztosítást, ellátást és zsebpénzt kapnak.

–Egyre több nemzetközi projektbe tudunk bekapcsolódni, és erősödik együttműködésünk a Német Fejlesztési Szolgálattal (DED), aminek keretében áprilisban indul az első önkéntesünk Mozambikba – mondja Reicher Péter, az alapítvány elnöke.

Tavaly Budapesten tartották kongresszusukat a Nemzetközi Önkéntesküldő Szervezetek (IVCO), 22 ország részvételével, amelyek mintegy 30 ezer önkéntest küldenek ki évente. Ebben az évben az Európai Önkéntes Szolgálaton (EVS) keresztül 18–30 év közötti fiataloknak nyílik lehetőségük Németországban, Olaszországban, Örményországban, Indiában, Kambodzsában vagy Argentínában 6–12 hónapon keresztül hátrányos helyzetű, fogyatékos gyermekekkel foglalkozni, árvaházban dolgozni, környezetvédelmi projektekben részt venni.

A Fiatal Európaiak Globális Nevelési Hálózatán (GLEN) keresztül 20–30 év közötti ösztöndíjasok Kambodzsában, Nigériában és Etiópiában dolgozhatnak három hónapig.

Szakmai tapasztalatokkal rendelkező szakemberek hosszabb távú (1-2 éves) fejlesztési munkára jelentkezhetnek Afrika, Ázsia és Latin-Amerika több, mint 40 országába. Bővebb információ: www.hvsf.hu

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.