A hülyeség nem mai keletű

Jancsó nem változik. Pipázik és 88 évesen filmet forgat, amelyről nem szívesen beszél. Minden másról boldogan. Például: a hülyeség nem mai keletű.Vasárnapi interjú Jancsó Miklóssal + Videó

Nemcsak Emilkének

November 5-től a Magyar Nemzeti Filmarchívum lehetővé tette az internetezők széles táborának, hogy az 1931-es hangos filmhíradóktól kezdődően az 1943-ig digitalizált filmhíradókig mindenhez hozzájussanak.

2012 világvége

Nem kell nekünk óriási Noé bárkája, kiválasztottság és mai hívságok. Ti fogtok ráfaragni, nagyok. A nagy magyar Alföld, lassan emelkedni kezd, amikor eljő a végóra ideje.

Világvége a karosszékből

Fiktív megsemmisülésünk a mozi egyik kedvenc témája: a filmgyáraknak súlyos dollárhegyek, a nézőknek kockázatmentes feszültség-levezetés. Gyilkos meteoritok, nukleáris kataklizma vagy világjárvány: éljük át a végidőket a fotelből! Videó-összeállítás

Menekülteket tanítanak

Sok szomáliai és etióp lelt Kenyában menedékre.

 

Afrikából Magyarországra menekült nők mesélnek sorsukról

Kelet-Afrikából Európába menekült nők mesélnek sorsukról május 20-án a KINO moziban. A pódiumbeszélgetést a Menedék Egyesület szervezi annak kapcsán, hogy a filmszínház műsorra tűzi a Waris Dirie életrajzi regényéből készült "A sivatag virága" című filmet.

A résztvevők Szomáliából, Dzsibutiból, illetve Szudánból érkezett menekült nők, akik közül van, aki már hosszú évek óta él Magyarországon, de olyan is van, aki csak pár hónapja érkezett. Közös bennük viszont az, hogy mindannyian kényszer hatására, menekülőként hagyták el a hazájukat, és kerültek Európába. Magyarországon ismerték el őket, így itt próbálnak most letelepedni, munkát találni, és nyelvet tanulni.

A Menedék Egyesület 1995 óta működik, és legfőbb célja a Magyarországon élő bevándorlók, menedékkérők, menekültek és más külföldiek társadalmi beilleszkedésének segítése szociális, oktatási és kulturális programokon keresztül. Munkájuk során gyakran szembesülnek azzal, mekkora nehézség egy távoli országból érkező bevándorlónak megtalálni a helyét egy, a hazájához képest gyökeresen más elvárásokkal, normákkal rendelkező társadalomban, illetve észlelik mindennek a másik oldalát, vagyis az információ, tudás, és gyakran elfogadás hiányát is, amellyel ezek a bevándorlók szembesülnek Magyarországon.

A sivatag virága című film ezt a jelenséget mutatja meg Waris Dirie történetén keresztül, aki egy nomád szomáliai törzsből származó fiatal lányként menekül Európába. A film közelebb hozza a témát a nézőhöz, segíthet megérteni a "menekült-élményt", és így hozzásegít egy új nézőponthoz a témával kapcsolatban. A pódiumbeszélgetés gondolata azért merült fel a szervezőkben, mert véleményük szerint nagyon fontos láttatni egy sokak számára csaknem ismeretlen tényt: azt, hogy Magyarországon is egyre többen vannak olyan menekültek, akik a filmben megjelenítettekhez nagyon sokban hasonló problémák miatt kerültek el otthonról, illetve szembesülnek itt, Magyarországon. Úgy gondolták, hogy a leghitelesebb és a legérdekesebb az, ha a maguk a menekült nők mesélnek magukról és válaszolnak a közönség kérdéseire.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.