Humanitárius válság Angliában
Hétfőn nem csökkent, inkább súlyosbodott az árvízi helyzet és ezzel az emberek szenvedése, főleg Közép- és Nyugat-Angliában. A Temze tetőzése ma reggelre várható, és ez olyan történelmi városokat fenyeget, mint Oxford és Windsor. Emberek tízezreit kell kitelepíteni az elöntött területekről.
A humanitárius válságot fokozza, hogy a turisták által is kedvelt területeken, mint Tewkesburyben, Gloucesterben és Cheltenhamben 350 ezer ember otthonában kapcsolják ki az áramot, de további 500 ezer háztartás forog veszélyben. Közel félmillióan maradtak ivóvíz nélkül a leginkább sújtott grófságok egyikében, Gloucestershire-ben. A lakosság értelemszerűen megpróbált palackozott vízhez jutni, de az ostromlott és szállítási nehézségekkel küzdő szupermarketek nem győzik kielégíteni az igényeket, ezért limitálniuk kell a fejenként felvásárolható mennyiséget. Egyre komolyabb gondot jelent az alapélelmiszerek hiánya. A háborús állapotokat sok bűnöző használja ki, feltörve a magukra hagyott, vízben álló autókat, kifosztva lakóházakat és üzleteket.
Az általában blazírtságukról ismert angolok kezdik elveszíteni a türelmüket, a kormányt támadva az árvízvédelem hiányosságai miatt. A megsemmisítő látványt helikopterről szemlélő Gordon Brown kormányfő 600-ról 800 millió fontra emelte a Környezetvédelmi Főfelügyelőség büdzséjét. Ötven év legpusztítóbb árvize még távolról sem vonult vissza, de máris kiéleződött a vita az új kormány nagyszabású lakásépítési tervének kivitelezhetősége felől. A 2010-re tervezett hárommillió új otthon jelentős része ugyanis árterületre épülne.