BKV: dolgozók és vezetők is távoznak a szakszervezetekből
Elégedetlenek a BKV-dolgozók, a bérmegállapodás óta eltelt két nap alatt sokan kiléptek a szakszervezetekből, s még többen jelezték távozási szándékukat - nyilatkozta lapunknak Bartha Pál, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezetének (TDFSZ) a béralku után lemondott alelnöke. Szerinte a dolgozók csalódtak a menedzsmentben, mert nem védte meg őket Demszky Gábor főpolgármester támadásától, vagy ahogy Bartha fogalmazott: mocskolódásaitól. Az exalelnök állítja, a tárgyalások során megfélemlítették a dolgozókat - kirúgást, bércsökkentést helyeztek kilátásba -, a helyi vezetők közül többen is elmondták, utasítást kaptak arra, hogy mindenkit a sztrájk ellen hangoljanak. A szakszervezeti vezetők ezért úgy érezték, egyre többen kihátrálnak mögülük. Az érdekképviselő egy hangfelvételre hivatkozva állítja, a vezérigazgató egy tárgyaláson kijelentette, hogy a sztrájknak következményei lesznek, s majd alkalomadtán "emlékeztetik" a szervezőket e lépésükre. A volt alelnök fenntartja az állítását: a béralku során mindenkin nagy volt a politikai nyomás, a kormány is beavatkozott a tárgyalásokba, holott ezt a kabinet tagadta.
Távozott a Városi és Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének alelnöki posztjáról Nemes Gábor is. A volt alelnök lapunknak elmondta, hogy a kialkudott béremelés nagyon meszsze áll a követelésüktől, s csalódott, hogy társai az utolsó pillanatban feltűnően hirtelen "behódoltak". Ráadásul - mondta - a bérfejlesztésre szánt pénz egy részét a pihenőidő csökkentésével, vagyis a buszsofőrök terhére teremti elő a vállalat vezetése.
A társaság eközben közleményben figyelmeztet mindenkit az alaptalan állítások következményeire. A közlemény megfogalmazói elismerik, hogy mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, a BKV azonban - ha rákényszerül - megteszi a szükséges jogi lépéseket azokkal szemben, akik megsértik a cég jó hírnevét és a társaság dolgozóinak, munkavállalóinak becsületét - írják.