Mágnesszalagok a kormány előtt: vonzanak vagy taszítanak?

A kormány ma várhatóan bejelenti, mire jutott az az informatikusokból álló testület, amely hónapok óta próbálja megmenteni az egykori pártállami titkosszolgálatok nyilvántartásait elvileg érintetlen formában tartalmazó mágnesszalagokat.

'Ilyen kupleráj volt a BKV-nál'

A BRFK azt már tudja, hogy egyes magánszemélyeknek és cégeknek hány forintot utalt a BKV az elmúlt években.

Óvadék ellenében szabadlábon a volt Gripen-ügynök

Az osztrák állampolgárságú Alfons Mensdorff-Pouilly őrizetét a londoni Westminster kerület rendőrbírósága 500 ezer font (150 millió forint) óvadék, valamint további 500 ezer font kezességvállalás ellenében szüntette meg.

Több mint 100 milliós kárt okozhatott a BKV-nak a feljelentett 10 cég

Több, mint 100 millió forint kárt okozhattak a BKV-nak azok a szerződések, amelyek miatt Kocsis István pénteken feljelentést tett a rendőrségen.

Százmillió forintba került a BKV-nak a HÉV hibás kijelző-rendszere

Százmillió forintot fizetett ki a BKV a szentendrei HÉV vonalán - a Batthyány tér és Békásmegyer között - kiépített utastájékoztató rendszerre, amely azonban az alapvető elvárásoknak sem tesz eleget.

 

Törölte a Capital Partners függő ügynökeit a nyilvántartásból a PSZÁF

Azonnali hatállyal törölte a felügyeleti nyilvántartásból a prágai székhelyű Capital Partners a.s. határon átnyúló befektetési szolgáltató valamennyi magyarországi függő ügynökét a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) - közölte a felügyelet kedden.

A regiszterből törölt csaknem 70 cég, illetve magánszemély így a továbbiakban nem végezhet függő ügynöki tevékenységet Magyarországon a cég nevében. A PSZÁF egyúttal felszólította a Capital Partnerst a függő ügynöki szolgáltatások igénybevételével kapcsolatos jogszabályok maradéktalan betartására.

A Capital Partners függő ügynöki hálózatán keresztül végzett magyarországi tevékenysége a felügyelet sajtóközleménye szerint súlyosan és alapjaiban sérti a befektetési vállalkozásokról és árutőzsdei szolgáltatók tevékenységéről szóló törvény ügyfél-tájékoztatásra vonatkozó szabályait.

A felügyelet saját vizsgálatával párhuzamosan csalás gyanújával feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK), amely megkezdte a történtek földerítését. Tavaly szeptemberben a PSZÁF két érintett függő ügynök - a balatonfüredi székhelyű AFIN HU Kft. és a budapesti Oceangate Securities Kft. - esetében versenyhivatali eljárást is kezdeményezett.

Az ügyfelek a közvetítői tanácsadás nyomán számos esetben nem tudták, hogy szerződéskötéskor a Capital Partnerssel léptek kapcsolatba. Számos közvetítő az általa ajánlott értékpapírokra vonatkozó alapvető képesítéssel és szakismeretekkel sem rendelkezett. Ennek ellenére megkereséseik során gyakorta azt látszatot keltették potenciális ügyfélkörükben, hogy az ajánlott szolgáltatás azonnal, vagy rövidesen kimagasló haszonnal járhat, illetve, hogy a befektetések kapcsán a magyar, s nem a cseh jogrend az irányadó.

Az ügynökhálózat magas, a piaci átlag többszörösére rúgó (ügyletenként 1,5-1,9 százalékos) forgalmi jutaléka miatt a közvetítők, egyéb közreműködő magánszemélyek alapvető érdeke az volt, hogy minél több ügyletet köttessenek az ügyfelekkel akkor is, ha azokból a fogyasztónak nem volt esélye nyereség realizálására - ismerteti a közlemény.

A felügyelet folyamatban lévő vizsgálata során már korábban, több alkalommal felhívta a figyelmet arra, hogy a Capital Partners ügynökhálózata az ügyfelek számára átláthatatlan, és tevékenysége felveti a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény megsértését is.

 

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.