Retrorádió a piaci résen
Doktor Boross családjában tradíció az orvosi pálya, természetes volt, hogy maga is arra induljon el. De kisgyerekként is szerette a zenét, az Illés-zenekart még a papa bakelitlemezéről hallgatta. Maga is vágyott rá, hogy szerepeljen. Az egyetemen egyszerre tanulta az orvostudományokat és gyakorolta a rádiózást a kollégiumi rádión. A kettősség azóta is tart, kipróbálhatta magát korábban a Juventus Rádióban, és amikor a Sztár FM-től megvált B. Tóth László, ő léphetett a helyére az aprócska angyalföldi stúdióban.
A Sztár FM 2003-ban startolt. Akkor kapott lehetőséget a sugárzásra a tulajdonos Híd Rádió. A mostani zenei arculat 2007-ben alakult ki. Szever Pál programigazgató ma is büszke rá, hogy a Magyar Rádióban nevelkedett, azzal a generációval, amely Komjáthy György mellett dolgozhatott. Az ottani tapasztalat tanította meg, hogy melyek azok a zenék, amelyek a közönséget fellelkesítik. Amikor a Petőfi rádió átalakult és új repertoárral lépett a hallgatók elé, az a közönség, amely a Petőfi hallgatósága volt, elveszítette a megszokott zenéket. A Sztár FM ezt a zenei világot vitte tovább.
A jelek szerint bevált a döntés. Minden különösebb reklám nélkül növekszik a hallgatók tábora, s a fővárosban – hiszen csak itt sugároznak – idén januárban 4,7 százalékról 5,3 százalékra növekedett a hallgatók aránya. Ez azt jelenti, hogy elérték a 46 ezer fős hallgatói tábort a 40 év feletti budapesti lakosok körében. Az különösen érdekes, hogy a növekedés még erősebb a 30 évnél fiatalabbak között. A 30–55 éves korosztály körében a fővárosi rádiók közül a második helyen állnak. A hallgatók mellett nemrég a szakmát képviselő Országos Szórakoztató-zenei Központ is oklevéllel ismerte el a működésüket.
Egy ideje online is lehet hallgatni a műsort, a jelek szerint a világ minden táján vannak hallgatóik. Leveleket kapnak Ausztráliából és Írországból, ahonnan egy korábban Magyarországon dolgozó mérnök fejezte ki örömét, hogy otthon is tudja hallgatni a régi slágereket.