Válság idején még fontosabb az egészség megőrzése
- A hatodik alkalommal meghirdetett díjra 17 pályázat érkezett. Az értékelés során a bírálók figyelembe vették a cégek eredményeit a munkahelyi egészséggondozás, az egészséges táplálkozás, a testmozgás lehetőségének megteremtésében, valamint a munkahelyi dohányzás visszaszorítása, az ergonómia, a mentálhigiéné és a munkahelyi drog- és alkoholfogyasztás megelőzése területén - mondta el Galgóczy Gábor, a bírálóbizottság elnöke a díjátadó ünnepségen.
A pályázaton hagyományosan olyan vállalatok is részt vehetnek, amelyek korábban már elnyerték a díjat. A Legjobb gyakorlat kategóriában a díjat idén a Coca-Cola HBC Magyarország Kft. érdemelte ki.
- Az AmCham által 2002 óta működtetett egészséges munkahely programhoz eddig több mint 90 vállalat csatlakozott - mondta el a díjátadó ünnepségen Szokodi Csaba, az AmCham egészségügyi bizottságának elnöke, aki az Egészségügyi Minisztériummal 2004 óta zajló sikeres együttműködést is megemlítette. - Az egészség a gazdaság belső energiaforrása. Válság idején még fontosabb felhívni a figyelmet a dolgozók egészségének fontosságára, hiszen könynyen megesik, hogy a cégek a nehéz időkben épp az ilyen programoktól kívánják elvonni a forrásokat - tette hozzá.
Egészségvédelem az egész régióban
A Mol a Step - Tégy egy lépést az egészségedért programjával pályázott, amely októberben a DuPont Biztonsági Díj különdíját is elnyerte. A programot a Mol-csoport egy komplex, hosszú távú terv részeként indította annak érdekében, hogy fejlessze munkahelyein a biztonsági és egészségügyi tudatosságot. A Step program keretében a társaság dolgozói az extra orvosi szűrővizsgálatok és az alkalmassági vizsgálatok mellett egyéni egészségtervet kaphatnak, és olyan egészségfejlesztési akciókban vehetnek részt, mint a stresszkezelés, a dohányzásról leszoktató program, az egészséges munkahelyi étkezés és az aktív mozgás. A Mol különösen fontosnak tartja, hogy a programot minden régióban minden dolgozójához eljuttassa, figyelembe véve a regionális különbségeket is. - A Step programmal nemcsak az egészségügyi szűréseket sikerült a dolgozók körében népszerűvé tenni, hanem elértük, hogy az egészséges életmód sokak napi életformájává váljon, és ennek eredményeként munkatársaink egészségi állapota is mérhetően javulásnak indult - mondta Cseh Béla, a Mol fenntartható fejlődésért és egészségért, biztonságért és környezetvédelemért felelős igazgatója. (P. Á. G.)