A külföldi cégek megint helybe jönnek a magyarokért

Ismét nemzetközi állásbörzét rendez a magyarországi Európai Foglalkoztatási Szolgálat (EURES) október 11-én. A fővárosi rendezvényre, amely a Magyar Telekom-székház aulájában lesz, az I. kerület, Krisztina krt. 55. szám alatt. Kontinensünk 18 országából - Ausztriából, Bulgáriából, Dániából, az Egyesült Királyságból, Észtországból, Finnországból, Hollandiából, Írországból, Litvániából, Máltáról, Németországból, Norvégiából, Olaszországból, Romániából, Spanyolországból, Svédországból, Szlovákiából, illetve Szlovéniából - érkeznek kiállítók és EURES-tanácsadók.

A szervezők célja, hogy olyan fórumot teremtsenek, ahol a külföldi foglalkoztatási szolgálatok munkatársai hiteles útmutatást tudnak adni a helyi jogszabályokról, és segítenek megoldani a kiutazók mindennapi problémáit. Az érdeklődők előadásokat hallgathatnak, megismerhetik az állásokat kínáló országok munkaviszonyait, és jogi segítséget is kaphatnak - teljesen ingyen.

A 43 kiállító a szakmunkás végzettségűektől a diplomásokig mindenkinek kínál állásokat. Jelentkezőket várnak például mérnöki, tanári, gépjárművezetői, építő- és vendéglátóipari, húsfeldolgozó és fémipari szakmunkás munkakörökbe, de keresnek például termék- és adatmenedzsert is.

A legtöbb munka megszerzéséhez nyelvtudás szükséges, bár vannak olyan ajánlatok is, ahol ez nem követelmény. A szervezők javasolják, hogy mindenki hozza magával idegen nyelvű önéletrajzát. Ennek elkészítéséhez segítséget kaphatnak az EURES honlapja (www.eures.europa.eu) "My EURES" álláskeresőknek szóló részében, és azt a regisztrált munkaadók, illetve tanácsadók rendelkezésére is bocsáthatják. Bővebb információk és az előre leadott álláslehetőségek részletei megtalálhatók a www.nemzetkoziallasborze.eu címen.

Tíz tanács idegenbeli munkavállaláshoz

1. Soha ne higgyen a túl csábító ajánlatoknak. Elutazás előtt tájékozódjon a kiválasztott ország viszonyairól. Segítséget kérhet az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) valamelyik EURES-tanácsadójától.

2. Ha magánközvetítő révén szeretne állásajánlathoz jutni, győződjön meg arról, hogy a kiválasztott segítő regisztráltatta-e magát a telephelye szerint illetékes regionális munkaügyi központnál.

3. Soha ne fizessen magánközvetítőnek közvetítési, regisztrációs vagy egyéb díjat.

4. Még a szerződés megkötése előtt próbáljon minél többet megtudni leendő munkahelyéről.

5. Gyenge, hiányos nyelvtudással ne fogadjon el külföldi állást, még egyszerű munkákat sem.

6. Vigyen magával legalább annyi pénzt, ami a hazautazás költségeit fedezheti.

7. Útlevelét, lakcímkártyáját, személyi igazolványát soha ne adja át a munkaadónak vagy a közvetítőnek, mert kiszolgáltatottá válik.

8. Ha úgy érzi, becsapták, segítségért forduljon a helyi, külföldi munkaügyi központhoz.

9. Elutazás előtt célszerű kiváltani az Európai Egészségbiztosítási Kártyát, illetve biztosítást kötni legalább arra az időre, amíg munkába nem áll, és meg nem győződik arról, hogy a cég fizeti utána a társadalombiztosítási járulékokat.

10. Jobb eséllyel pályázhat egy állásra, ha a képzettségét igazoló bizonyítványokat még itthon lefordíttatja a fogadó ország nyelvére.

A tavalyi börze sikeres volt
A tavalyi börze sikeres volt
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.