Kósa: Az MSZP áll az európai lejárató kampány mögött
A politikus hangsúlyozta: a magyar európai parlamenti (EP) képviselők a magyar választóknak tartoznak felelősséggel, a magyar érdekeket kell szolgálniuk, ebbe pedig nem fér bele, hogy Magyarországot lejárató, alaptalan kampányt szervezzenek. Kósa lajos hozzátette, a szocialisták szándékai "szerencsétlenül" találkoznak más olyan erőkkel - például a különadóval sújtott nagyvállalatokkal -, amelyeknek érdekükben áll a magyar kormány pozícióját gyengíteni.
A Fidesz arra kéri a szocialistákat, állítsák le kampányukat - közölte Debrecen polgármestere, megjegyezve, hogy ez a kampány "szemmel láthatólag" semmivel sem erősíti a szocialisták magyarországi pozícióját.
Kósa Lajos minderről azzal összefüggésben beszélt, hogy a Magyar Nemzet csütörtöki számában arról írt: a magyar kormányt lejárató levelet köröztetett a magyar szocialista delegáció az EP-ben napokkal azelőtt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök bemutatta a magyar uniós elnökség programját a strasbourgi intézmény ülésén. Ez az anyag "a napnál világosabban jelzi, hogy ők állnak az egész lejárató kampány mögött" - mondta Kósa Lajos, aki szerint a dokumentum számos csúsztatást, félretájékoztatást tartalmaz. Az EP-ben nem annyira közismert, hogy a szocialisták folyamatosan hazudnak, így sokan felülhettek ennek az anyagnak - jegyezte meg.
Felidézte: szerdán az Európa Tanács ülésén - a szocialisták indítványára - téma volt a magyar demokrácia ügye, ahol "megpróbálták kierőszakolni", hogy a tanács kezdjen monitoring eljárást Magyarország ellen, ez azonban kudarcba fulladt, azaz "nem értek el eredményt a szocialisták".
Kósa Lajos tájékoztatóján elhangzott: az, hogy 2006 őszén "a rendőrség törvénytelen eszközökkel, törvénytelen módszerekkel és eljárásokkal, Gyurcsány Ferenc irányításával (...) emberek tucatjait verte véresre", "nem jelentett demokratikus problémát a tanácsnak. Annyit bírtak csak mondani, (...) a rendőri brutalitás még mindig súlyos problémát jelent több európai országban". A Fidesz alelnöke ennek alapján azt mondta, felemás az Európa Tanács érzékenysége a demokráciával kapcsolatban.