A választások zsákutcája

Sokan – és ha jól érzékelem napról napra egyre többen – vagyunk, akik úgy gondoljuk, a közelgő országgyűlési választásokon nem lehet jó döntést hozni – akárhogyan dönt is az ember, meg kell alkudnia az elveivel, a demokráciáról vallott felfogásával.

Miért érdemes a Kürtöt választani?

Kétszáz diák, harminc tanár, avagy ilyen az élet a Kag-ban. Mostani videónkban a nebulók és mentoraik is nyilatkoznak arról, hogy miért érdemes a Kürtöt választani.

Hangács, 2010. február 6.

A fiatal özvegyasszonyt rabláncon kísérte három mikrobusznyi géppisztolyos és kutyás kommandós egység a gyászszertartásra, ahol jelen volt az édesapját gyászoló hét éves gyermeke is, aki így végképp szülői támasz nélkül maradt. Bartos Dezsőtől öt kiskorú gyermeke vett végső búcsút.

Függők és függetlenek II.

Állandóan veszekedtünk. Feszültség, pia, fű, bulik és ő...annyira rémes volt, hogy egyszerre kellett mindtől megszabaduljak. Ha bármelyik marad, visszaesem.

Gettó a XXI. században.

Ennek a kérdésnek nincs megoldása, csak enyhítése, de minden politikai erőnek, bármely pártnak vagy koalíciónak, amelyik hatalmon van vagy lesz, elsőrendű kötelessége.

 

Francia lapkiadás: van ingyen ebéd

Franciaországban az állam mentőövet dob a fuldokló napilapoknak, és segít nekik új olvasóközönséget verbuválni, miközben az Albionban a szabad versenyben egymás után véreznek el újságok.

A lapkiadók szerte a világban a legkülönbözőbb módokon igyekeznek megállítani az újságok iránti kereslet folyamatos csökkenését – nem sok sikerrel. Franciaországban most egy új kísérletbe kezdtek: állami támogatással ingyen juttatnak újságokhoz fiatal olvasókat, abban a reményben, hogy idővel rendszeres előfizetőkké válnak. Legalább is ez az egyik hivatalos indoka az állami beavatkozásnak, emlékeztet a Machiavelli Consulting.

A kormány kedden hozta nyilvánosságra az “Én ingyenes lapom” elnevezésű tervének részleteit, amelynek keretében egy éven át térítésmentes előfizetéshez juttatnak több tízezer 18-24 év közötti fiatalt. Az érdeklődők mintegy hatvan kiadvány közül választhatnak,  köztük van a francia minőségi sajtó zászlóshajója, a Le Monde, a tekintélyes Le Figaro és egy sor regionális napilap, de a The New York Times nemzetközi kiadása,a Párizsban kiadott International Herald Tribune, sőt a népszerű francia sportlap, a L’Equipe is.

A közös erőfeszítés költségeit az állam és a lapkiadók együtt viselik, úgy, hogy a kormány három év alatt 15 millió eurót vállal magára az adófizetők pénzéből. Hivatalos közlés szerint a terv visszhangja igen jó a fiatalok körében: az előzetes regisztráció során az egyes lapoknál máris mintegy 30 ezren jelezték előfizetési szándékukat, és hamarosan egy külön internetes oldalt indítanak az előfizetések gyűjtésére, hogy felgyorsítsák a folyamatot.

A fiatalok számára ingyenes laprendelés csupán egy a sok intézkedés közül, amelyekkel az állam igyekszik megtámogatni a válság miatt nehéz helyzetbe került kiadókat. Ezek között közvetlen szubvenció is szerepel.

Közben a csatorna túlsó oldalán megint lapot temetnek: az Associated Newspapers kiadóvállalat most jelentette be, hogy bezárja London Lite című ingyenes napilapját. A bejelentés két héttel azután született, hogy – mint akkor beszámoltunk róla http://nol.hu/noller/orosz_forradalom_a_londoni_lappiacon_  - orosz milliárdos tulajdonosa, Alekszandr Lebegyev egy váratlan huszárvágással ingyenessé tette a London Evening Standardet, amelyben az Associated anyavállalata, a Daily Mail & General Trust kisebbségi tulajdonrésszel rendelkezik. Az egykori KGB-rezidens most megkönnyebbülhet, mert bár az Evening Standardnak sem áll jól az üzleti szénája, a verseny enyhülni látszik: egy hónappal korábban a News International konkurens ingyenes újságja, a London Paper húzta le a rolót.

A London Lite bezárása következtében 36 munkahely szűnik meg. Mint közölték, a London Paper bezárása óta volt ugyan néhány nyereséges hete a London Lite-nak, összességében azonban a cégvezetés nem látta a fényt az alagút végén: a lap tartós nyereségessé tételére nem láttak esélyt. Az ok: a 182 éves múltú Evening Standard, amely október közepén vált ingyenessé (addig 50 pennybe került), napi 600 ezres példányszámával közvetlen riválisává vált a 400 ezer példányban nyomott London Lite-nak, amely soha nem termelt nyereséget tulajdonosai számára, és már szeptemberben felmerült a lámpaoltás lehetősége.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.