Fidesz: 'Kreált botrány a frekvenciaügy'
Dávid Ibolya szombati sajtótájékoztatóján arról beszélt, a frekvenciapályázat üzenete a befektetőknek és az egész világnak az, hogy Magyarországon a törvényekkel szemben ilyen eljárást meg lehet engedni. Az elmúlt hetekben több hasonló eset is történt, például a pécsi vízmű "foglalása". Ezek azt mutatják a világnak, hogy Magyarországon át lehet lépni szerződésen, fel lehet rúgni a törvényeket és a verseny szabadságát felül lehet írni "pártmutyikkal".
"A két másik külföldi tulajdonú rádióállomás arról számolt be, hogy a pályázati eljárás kezdete előtt olyanok keresték meg őket, akik a két párt képviselőinek mondották magukat és felajánlották, meghosszabbítják engedélyeiket, ha a pártok megkapják a cég tőkéjének 50 százalékát" - idézte a pártelnök a Financial Timesban megjelent cikket. Az MDF ismételten felkéri Bajnai Gordon miniszterelnököt, tegye meg a szükséges lépéseket, hogy a Nemzeti Hírközlési Hatóság a jogerős bírósági döntésig függessze fel az eljárást, ne adja ki az új rádiók működéséhez szükséges engedélyt.
Mindeközben a Fidesz továbbra is kitart azon véleménye mellett, hogy kreált botrány tört ki a kereskedelmi rádiók frekvenciapályázata körül, alaptalanul vádaskodik az MDF és az SZDSZ. "Egyes hazai és külföldi pénzügyi körök kijáró pártokká silányítottak két magyar történelmi, rendszerváltó pártot, az MDF-et és az SZDSZ-t" - áll a Fidesz szóvivőjének MTI-hez eljuttatott közleményében.
Szijjártó Péter szerint "ez a két párt bizonyos gazdasági körök, érdekcsoportok pénzügyi érdekeinek a szószólója lett, és ennek keretében alaptalanul vádaskodik, összeesküvés-elméleteket gyárt. Ez szomorú dolog."
Rágalmazás miatt feljelentette Dávid Ibolyát az egyik új kereskedelmi rádiót indító cég. Ezt a társaság jogi képviselője, Futó Barnabás ügyvéd közölte szombaaton az MTI-vel. Dávid Ibolya erre reagálva közleményében jelezte: az MDF álláspontja továbbra is az, hogy "súlyos politikai korrupciógyanú lengi körül a botrányos frekvenciapaktumot".
Mint arról már beszámoltunk, az ORTT múlt szerdán a Fidesz, a KDNP és az MSZP által delegált tagok voksával határozott a két országos kereskedelmi rádió műsorszolgáltatási jogosultságának odaítéléséről; a döntést egyhangúlag hozták meg. A kisebbik vételkörzetű, a lakosság 67 százalékát elérő - november 18áig a Danubius Rádió által használt - jogosultságot az Advenio Zrt., a nagyobbik, 81 százalékos lefedettséget biztosító, most a Sláger Rádió adását továbbító hullámsávot pedig az FM1 konzorcium nyerte el hét évre.
A döntés miatt Majtényi László ORTT-elnök október 29-én lemondott posztjáról. A Sláger Rádió mellett a Danubius Rádiót üzemeltető társaság is keresetet nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz az ORTT ellen.