Esélyteremtő munkahelyeket jutalmaztak civil szervezetek
Nagyvállalati kategóriában a Nokia Komárom Kft., a Pécsi Vízmű Zrt., a Chinoin Zrt., a középvállalkozások között a Tata Help Kft., a BIOKOM Kft., az Inform Média Kft., a kisvállalatoknál pedig a Veszprémi Cserhát Vendéglátóipari Kft., az SZ+C Kft., valamint a Phoebex Kereskedelmi Kft. kapott kitüntetést.
A díjat létrehozó három, fogyatékosokat támogató szervezet, a Szimbiózis Alapítvány, az Életet Segítő Alapítvány, továbbá a Fogd a Kezem Alapítvány alkotta civil összefogás százötven céget figyelt meg egyelőre az ország három, a közép-dunántúli, a dél-dunántúli és az észak-magyarországi régiójában abból a szempontból, hogy milyen hangsúlyt fektetnek a társadalmi felelősségvállalásra.
Vizsgálták az akadálymentesítést, a környezettudatosság és az egészségtudatosság érvényesítését, az újonnan belépő és a már állományban lévő dolgozók szakmai munkájának támogatását segítő mentori és képzési rendszert. Figyelembe vették a környezeti szempontú tanúsítvány szerinti működést, a munkaadói juttatásokat, az esélyegyenlőségi terv minőségét, és a munkaerő-piaci szempontból hátrányosnak számító munkavállalók helyzetének javítása érdekében tett intézkedéseket.
Az elismerést azon cégek érdemelték ki, melyek tevékenysége példamutató volt annak megteremtésében, hogy a munkavállalók a társadalmi, etnikai, vallási és nemi helyzetüktől függetlenül, az emberi méltóságukat megőrizve juthassanak hozzá a képességeiknek megfelelő munkavégzési lehetőségekhez, és a teljesítményükért járó méltányos munkabérhez.
Kövér András projektvezető a díjátadót megelőzően azt mondta újságíróknak: a hazai vállalatok ma még nem túlzottan nyitottak a társadalmi felelősségvállalás irányába. Utalt rá, hogy összesen mintegy félezer céget kerestek meg, de még a vizsgálatnak alávetett százötven vezetőjét is nehéz volt meggyőzni, hogy vállalják a megmérettetést. Problémát okozott például, hogy a részvétel adatszolgáltatással járt, s attól féltek, hogy emiatt valamilyen versenyhátrányt szenvednek.