Egy frigy csak a mesékben tart örökké
Az AOL Living és a Women's Day közös kutatásában arra kereste a választ, hogy a házasságkötés után hogyan érzik magukat a nők a kapcsolatukban. Hogyan változott meg a férjekkel való viszonyuk, mennyire tudták megőrizni a romantikát és az intimitást.
Előbb a külső, később a pénz fontos
A 35 ezer házas nő megkérdezésével készült felmérés során először arra voltak kíváncsiak, hogy a hölgyek szerint a házasságkötés előtt mi vonzó volt bennük a párjuk számára, és melyik az a tulajdonságuk, amely a házasságkötésük után vált fontossá. A válaszadó nők fele (48 százaléka) szerint párjuk a kapcsolatuk elején a személyiségüket, 31 százalékuk szerint a külsejüket, 17 százalékuk szerint a humorukat és 4 százalékuk szerint a pénzüket tartotta igazán vonzónak. Az évek során ezek a tényezők kissé megváltoztak: a személyiség továbbra is a legfontosabb, de a külső rovására jelentősen megnőtt a humor és az anyagiak szerepe. A megkérdezettek több, mint fele (52 százaléka) szerint ugyanis a személyiségük, 21 százalékuk szerint a humoruk, 18 százalékuk szerint az anyagi biztonság és 9 százalékuk szerint a külsejük jelenti kapcsolatuk jelen szakaszában a fő vonzerőt férjeik számára.
A válaszadók többsége jól érzi magát házasságában, de meglehetősen sokan elégedetlenek párkapcsolatukkal. A válaszadók negyede boldognak, közel harmada elégedettnek vallja magát, 5 százalékuk pedig egyenesen izgalmasnak ítélte a házas életet. A megkérdezettek közel negyede (22 százaléka) viszont úgy érzi, kapcsolata boldogtalan, 14 százalékuk szerint pedig unalmas.
A férfiak idővel hátrányukra változnak
Bár a problémák forrása nem mindig egyértelmű, de az elégedetlenségben szerepet játszanak a viták és a felek viselkedése. A megkérdezettek szerint a férfi nem olyan, mint a jó bor, ami idővel még nemesebbé válik. A válaszadók negyede érzi csak úgy, hogy párjuknak jót tett a házas élet. Ugyanakkor 46 százalékuk szerint a férjük a kapcsolat során hátrányára változott, csak 28 százalékuk szerint pont olyan, amilyen a boldogító igen idején volt. A nézeteltéréseket - az esetek 35 százalékában - a pénz körüli egyet nem értés okozza. A viták ötöde viszont a házimunka, 18 százaléka a szex, 17 százaléka a gyerekek, 10 százaléka a munkahely körül forog.
Mindezek alapján nem meglepő, hogy a válaszadók 52 százaléka úgy érzi, nem a férje az igazi lelki a társa. 57 százalékuknak volt olyan időszak az életében, amikor megbánta a házasságkötést, és 72 százalékuk gondolt már arra, hogy el kelleni hagyni férjét. Mindezek ellenére a válaszadók közel háromnegyede úgy véli, jelenlegi párjával fogja leélni az életét.
A külön töltött idő a szex rovására megy
A válaszadók 44 százalékának naponta mondja a férje, hogy szereti. Tizenhét százaléka viszonylag gyakran, 16 százaléka alkalmanként hallja ezeket a szerelmes szavakat, negyedének (23 százaléknak) viszont szinte soha nincs része ebben a gesztusban.
A megkérdezettek nagy része örülne, ha párjával több időt tölthetne. Kevesebb, mint negyedük tölt heti egy napot a párjával kettesben, a többség havonta egyszer, vagy ennél is ritkábban tölti társával az estét. Mindez meglátszik a szexuális életükről vallott véleményükön is: a megkérdezettek 10 százaléka csodálatosnak, közel 20 százaléka örömtelinek, 20 százaléka kielégítőnek találja az intim együttlétek milyenségét, illetve gyakoriságát. Sokan viszont unalmasnak, kevésnek vagy egyhangúnak találják a szexuális életüket. Nem meglepő, hogy a megkérdezettek közel 80 százaléka szeretné, ha a jelenleginél gyakrabban bújnának össze férjükkel. Meglepő adat, de a kutatásban megkérdezett nők 5 százalékát már az is boldoggá tenné, ha szeretett férjük lehajtaná a WC-ülőkét.
(forrás: ELTE TÁTK Hírlevél)