Az "elfogadásóra" bekerült a kínai tanrendbe

Az etnikai kisebbségekkel való harmonikus együttélésről szóló tantárgyat vezetnek be a kínai általános és középiskolákban.

Az első osztálytól kezdve a középiskola végéig kötelező tantárgyból évente 8-16 tanórát kell tartani - olvasható az oktatási tárca honlapján közzétett tájékoztatóban. "Az általános iskolás diákoknak meg kell tanulniuk az etnikai egység támogatását, a nemzeti egység védelmét és az etnikai szeparatizmussal szembeni állásfoglalást" - szögezi le a minisztérium közleménye.

A nagyobb gyerekek a tantárgy segítségével "helyesen érthetik meg" a kínai kormány és a kommunista párt politikáját, a középiskolásoktól pedig elvárják, hogy ismerjék az etnikai problémákat, és a nemzetiségi hovatartozásról marxista szemléletet alakítsanak ki.

Kínában hivatalosan 56 népcsoportot tartanak számon, ezek közül a legjelentősebb a han népcsoport, amely az ázsiai ország lakosságának több mint 90 százalékát alkotja. A kisebbségek nagy része asszimilálódott, vagy csak kis létszámban maradt fenn.

Az oktatási minisztérium szerint az etnikai kérdéseket tárgyaló tankönyveket, video- és hanganyagokat a minisztériumi jóváhagyásig nem használhatják a tanórákon.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.