Újabb titkos felvételeket tettek fel, majd szedtek le a netről
Egy másik felvételen egy sikertelen "beavatkozásról" esik szó, a telefonáló arról panaszkodik, hogy elmúlt a hónap vége, és valaki még mindig nem fizetett a szüleinek.
Feltettek egy olyan beszélgetést is, melyben az UD Vagyonvédelmi Zrt. egyik tulajdonosa, Tóth János vitatja meg egy emberével egy belvárosi ügyvédi iroda megfigyelésének, akár bekamerázásnak lehetőségét. Lásd "Politikusok mellett ügyvédi iroda is a célpontok között?" című írásunkat
Több beszélgetést híváslista, illetve kémszoftver címen töltöttek fel. Egy másik beszélgetésben valaki arról beszél, hogy éppen Bajnai Gordonról készítenek környezettanulmányt.
A harmincöt telefonbeszégetés között a korábban már Dávid Ibolya által bemutatott, illetve a Fidesz honlapján közzétett felvételek is szerepelnek.
Teljes körű telefonos és e-mail-ellenőrzés a Molnál?
Újabb információk szivárogtak ki az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának zárt üléséről. A Hírszerző értesülése szerint a Mol dolgozóinak "teljes körű telefon- és e-mail-ellenőrzése" is szóba került a testület ülésén, amelyen az UD Zrt. tevékenysége volt napirenden.
Eszerint a nyomozás során arra utaló felvételeket is rögzítettek, amelyek szerint a cég vezetőinek tudomása volt a Mol Nyrt. dolgozóinak teljes körű telefonos és e-mail-ellenőrzéséről".
A hírportál úgy tudja: a Mol, miután a társaságnál informatikai betörést észleltek, továbbá bennfentes információk szivárogtak ki, több biztonságtechnikai céggel is felvette a kapcsolatot, és arra kérte őket, próbáljanak meg átjutni biztonsági rendszereiken.
A történet egyik ismerője szerint ez csak az UD Zrt.-nek sikerült. Ezután az olajtársaság a cégtől kért segítséget a gyenge pontok megerősítésében.
A Hírszerző azonban úgy tudja, hogy a belső megfigyelést csak a vállalaton belül kijelölt személynek van joga végezni, így a biztonsági rendszerek megerősítésére felkért vállalkozások ilyen tevékenységet nem folytathattak.
Az üggyel kapcsolatban a Hírszerző megkereste a Molt is, azonban a vállalat nem kommentálta az értesüléseket.
Tóth Károly, a Nemzetbiztonsági Bizottság szocialista alelnöke sem kívánta kommentálni az értesüléseinket, csak annyit mondott, nagyon szeretné már, ha egyszer az, aki ezeknek a híreknek a forrása, a nevét is adná hozzá. Répássy Róbert a Fidesztől úgy vélte: "ez remekül beleillik Szilvásy Györgyék (a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter) forgatókönyvébe: tudatosan szivárogtatnak híreket a sajtónak, majd másnap, amikor ezek megjelennek, ők döbbenek meg a legjobban".
Gulyás József, az SZDSZ-től döbbenetes fejleménynek nevezte a történteket, és azt, hogy nap mint nap újabb információk szivárognak ki a sajtóhoz.
"A Mol stratégiai eszközök birtokában lévő, ellátásbiztonsági kockázat szempontjából kiemelt jelentőségű vállalat. Biztonságvédelmi kérdésekben nem ad és nem adhat a sajtónak kommentárt" - közölte a Mol Nyrt.
Azt is tudatták, hogy a vállalat a törvényeknek megfelelően jár el, s működik együtt az erre hivatott hatóságokkal. (MTI)