Emberrablás és életveszélyes fenyegetések vezettek oda, hogy két héttel ezelőtt visszalépett az MDF elnökjelöltségétől, állítja Almásy Kornél. Arra nem adott magyarázatot, miért várt eddig a bejelentéssel. Cáfolta viszont, hogy köze lett volna a Dávid Ibolyára nézve terhelő adatok gyűjtéséhez, miközben elismerte, hogy az UD Zrt. elnökével, Horváth Józseffel többször beszélt telefonon, és a belvárosi Európa Kávéházban találkozott is vele.
"Dobd a telefonod a Dunába!"
Kéthetes "önkéntes elvonulás" után Almássy Kornél tegnap a nyilvánosság elé állt. A politikus gengszterfilmeket idéző rémtörténet-sorozatot adott elő, indokolva, hogy miért lépett vissza az MDF elnökjelöltségétől. (A bejelentés akkor egy nappal követte Dávid Ibolyáét, aki hangfelvétellel kívánta igazolni, hogy Almássy javára rá nézve terhelő adatokat rendeltek egy, a Fidesz- MDF-kormány idején a nemzetbiztonsági szolgálatnál vezető pozíciókat beöltő emberekre épülő cégtől). Almássy szerint azonban nem erről szól a történet.
Sorra megkérdőjelezik a vádakat
Mint állította, már július elején, mielőtt nyilvánosságra hozta volna, hogy ringbe száll Dávid Ibolya ellen, gyermekei óvodája előtt odalépett a feleségéhez egy férfi, és közölte: tudja, hogy hol van a két fia. A férfi el akart beszélgetni a feleséggel Almássy politizálásáról is. Az alelnök tájékoztatta a történtekről Hock Zoltánt, az MDF elnökhelyettesét. Emellett Dávid Ibolya hívei "országosan ismert politikusok szintjén" jelezték felé: legyen óvatos, és lépjen vissza, ha meg szeretné őrizni édesapja cégének prosperitását. Ezt követően fordult az UD Zrt.-hez, hogy vizsgálják át a lakását, mert élt benne a gyanú, hogy lehallgatják.
A politikus elismerte, hogy kétszer beszélt telefonon Horváth Józseffel, az UD Zrt. elnökével, és találkozott vele az Európa Kávéházban. Azt visszautasította, hogy bárkit azzal bízott volna meg, gyűjtsön terhelő információkat Dávid Ibolyáról vagy az MDF-ről. Arra a kérdésünkre, hogy miért éppen az UD Zrt.-hez fordult, Almássy azt felelte: ismerőse ajánlotta a céget.
Almássy azt mondta, akkor határozta el a visszalépést, amikor megtudta, hogy három éve gyesen lévő felesége ellen éppen a választmány ülése előtt rendkívüli APEH-vizsgálatot indítottak, továbbá aznap este egy, az MDF-en belül mellette álló megyei elnök, Balla György "riadtan" felhívta Lasztovicza Gábort, a párt elnökségi tagját, és csak annyit mondott: "Menj el otthonról, és dobd a telefonod a Dunába". Szombat reggel az MDF országos választmányának napján tudták meg, hogy Balla György családi vállalkozásához zárás előtt "belépett egy fegyveres, kommandós egyenruhát viselő, NBH-s jelvényt viselő férfi, és felszólította, hogy kövesse". Az MDF Somogy megyei elnökét egy idegen lakásra vitték, ahonnan csak reggel mehetett haza, de a választmányi ülésre vezető úton is követték - közölte Almássy, aki a visszalépéséről hozott végleges döntése előtt látta: az MDF választmányi ülésén megjelentek a titkosszolgálat emberei, fegyverüket láthatóvá téve, "headsettel" a fülükben. Munkatársunk felvetésére, hogy valószínűleg egy biztonsági szolgálat biztosította a fórum választmányi ülését, s vajon nem az ő embereiket vélte Almássy nemzetbiztonságiaknak, a politikus úgy válaszolt: egy átlagos biztonsági szolgálat nem rendelkezik olyan eszközökkel, amelyek "kisülést" idéznek elő a mobiltelefonoknál, márpedig több választmányi tag telefonja tönkrement.
Azon a bizonyos választmányi ülésen Almássy arra szólított fel, hogy a megjelentek támogassák Dávid Ibolyát és az általa meghatározott politikai irányt, a mostani tájékoztatón ennek az ellenkezőjét kérte a demokrata fórum szombati küldöttgyűlésének résztvevőitől.
Kérdéseket is intézett Dávid Ibolyához: ha az elnökasszonynak megdönthetetlen bizonyítékai voltak napok óta, a hangfelvételt miért az ő zsarolására használta fel, és miért csak ennek sikertelensége után fordult az ügyészséghez? Illetve, ha hangzatosan szónokol az üzleti és a politikai szféra elválasztásáról, miért nem beszél a homályos hátterű Tisztelet Társaságáról?