A sérült Talmácsi a 14. lett Indianapolisban

A világbajnoki címvédő Talmácsi Gábor a 14. lett a 125 kcm-esek versenyében, a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi, indianapolisi versenyén.

A pénteki bukása miatt bal csuklójában törött sajkacsonttal versenyző magyar motoros a negyedik sorból, a 16. pozícióból rajtolhatott, s bravúrosan kezdett, hiszen pillanatok alatt a nyolcadik helyig nyomult előre, sőt volt hetedik is. A 23 körös verseny folytatásában azonban a nem százszázalékos állapotban levő, a gépével is bajlódó Talmácsi visszacsúszott a 12. helyre, majd a 14. pozícióban intették le hat körrel a vége előtt, amikor is az eső miatt félbeszakították a viadalt.

"Egy hirtelen mozdulat után elkezdett nagyon fájni a kezem, és ahogy múlt az érzéstelenítő hatása, ez egyre csak fokozódott. Kemény verseny volt, ráadásul a végén még az eső is közbeszólt. A mielőbbi gyógyulás érdekében az orvosi konzílium úgy döntött, hogy műtétre van szükségem, melyre már holnap reggel hét órakor sort is kerítünk. Dr. Tim Dicke kézspecialista végzi majd az operációt az Indiana Orthopaedic Hospitalban, egy úgynevezett Herbert-csavarral rögzíti majd a törött csontot. Ezt követően kapok egy gipszet, amit a japán verseny előtt csütörtökön dr. Costa vesz le és folytatja a kezelést. Bízom abban, hogy gyorsan rendbe jön a kezem és Motegiben már nem fog hátráltatni" - mondta a viadal után Talmácsi.

A győztes a spanyol Nicolas Terol (Aprilia) lett honfitársa, Pol Espargaró (Derbi) és a német Stefan Bradl (Aprilia) előtt.

Talmácsi 2 világbajnoki pontot szerzett, ezzel összetettben 149 pontjával megőrizte harmadik helyét a 192 pontos francia Mike Di Meglio és a 167 pontos olasz Simone Corsi mögött.

A MotoGP-s futamot is idő előtt leintették eső és erős szél miatt: hat körrel a tervezett táv teljesítése előtt az olasz Valentino Rossi állt az élen, így ő nyert.

125 kcm:1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 29:51.350 p
2. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 29:53.058
3. Stefan Bradl (német, Aprilia) 29:55.334
4. Scott Redding (brit, Aprilia) 29:55.627
5. Sandro Cortese (német, Aprilia) 29:55.763
6. Marc Marquez (spanyol, KTM) 29:55.804