Brazília mint díszvendég
A hazájában agyonkritizált Dunga ezúttal eltekintett az 1994-es formációt idéző “olimpiai” szisztémától, és a négy hátvéd előtt - három helyett - csak két védekező középpályást szerepeltetett. Ennek haszna hamar megmutatkozott, mivel (bár Ronaldinho erősen gyengélkedett) Diego talán még soha nem futballozott olyan jól az A csapatban, mint most, Robinho és Luis Fabiano pedig egyenesen tarthatatlan volt. Utóbbi mindhárom gólban főszerepet játszott: az elsőt ő fejelte -Ronaldinho beívelése után - a bal sarokba, a második előtt gólpasszt adott a labdát a tizenhatosról remek mozdulattal a jobb sarokba küldő Robinhónak, majd a harmadik megint Luis Fabianóé volt, miután a csatár megkerülte figyelmetlen védőjét, és a kapus lábai közt a hálóba gurított.
A meccs hőse “elmulatott” még két ziccert - Robinho is kihagyott egyet 0-0-nál -, de a mindvégig szellemes támadójáték láttán most senki semmit nem kérhetett számon Dungán. Carlos Torres paraguayi játékvezetőn már annál inkább: a mérkőzés szenvedélyes kártyásnak mutatkozó bírája kilenc sárga és két piros lapot húzott elő a durvának nem nevezhető találkozón. A braziloktól Klebert, a chileiektől Valdiviát küldte le - egyaránt 2-0-nál -, s az első kiállítással alkalmat adott Juan Maldonado bemutatkozására. (A Flamengo balbekkje Ronaldinhót váltotta; a másik Juan, az AS Roma védője ezúttal nem szerepelt.)
A “szambafutballisták” a dél-amerikai selejtezők hetedik fordulója után felzárkóztak a második helyre, s mivel hét közben a sereghajtó bolíviaiakat fogadják, sok gondjuk nincs. (A csoportból négy együttes kvalifikálja magát a vb-re; az ötödik interkontinentális pótselejtezőt játszik.) Csak egyvalaki nem tervezhet hosszú távra a brazilok közül: a lélegzethez jutó, de még mindig “oxigénhiányos” szakvezető…
A dél-amerikai selejtezőcsoport állása:
- Paraguay 14 pont
- Brazília 12 (11-4-es gólkülönbség)
- Argentína 12 (10-4)
- Uruguay 11
- Kolumbia 10 (4-3)
- Chile 10 (9-12)
- Ecuador 8
- Venezuela 7
- Peru 6
- Bolívia 4.