Ausztria, Litvánia: a hetedik mennyország

Bombameglepetésekkel kezdődtek az európai hetedik csoport küzdelmei. Kolozsvárott a litvánok nemhogy 3-0-ra legyőzték a románokat, de - káprázatos gólokat szerezve - valóságos futballiskolát tartottak. Az elsőt Stankevicius lőtte huszonöt méterről a jobb felső sarokba (31. perc), a másodikat pedig - a csereként beállt Kalonas príma átadásából - Mikoliunas tizennyolcról, hasonló erővel, szintén a háló jobb oldalába (70.). A harmadikat a szupertartalék Kalonas maga érte el a 86. percben: a bal oldalon remek cselekkel fektette el a védőket, majd - a beadásra számító Lobont kapus fölött - érzéssel a léc alá emelt.

Ugyancsak bravúros sikert aratott az osztrák válogatott: a zsúfolt bécsi Práter stadionban (47 000 néző) 3-1-re nyert a francia együttes ellen. Igaz, a győzelemhez nem kis szerencse is kellett, hiszen - Ivanschitz két szabadrúgása után - előbb Pogatetz fejese pattant a hálóba Mexesről, majd Aufhauser labdája Gallasról. A vendégeknek még a félidei 0-2 után is volt esélyük, hiszen Govou - elsőrendű lefordulás nyomán szerzett, látványos góllal - a 61. percben szépített, Toulalan nagy lövését pedig, ha más nem is, a felső léc mentette. Ám a 72. percben Mexes derékon kapta Jankót, és Larsen dán játékvezető nem hunyt szemet a szögletrúgást követő szabálytalanság fölött. A tizenegyest Ivanschitz a jobb sarokba gurította, s nincs kizárva, hogy nemcsak Mandana kapust, hanem Domenech szövetségi kapitányt is "elküldte"... Ami biztos: a francia szakvezető sincs nagyobb biztonságban, mint a román válogatottat dirigáló Piturca.

A csoport harmadik találkozóján: Szerbia-Feröer-szigetek 2-0 (gól: Jacobsen - öngól, Zsigics).

Az európai vb-selejtezők további eredményei:

2. csoport: Izrael-Svájc 2-2 (gól: Benayoun, Sahar, illetve Hakan Yakin, N'Kufo), Luxemburg-Görögország 0-3 (gól: Toroszidisz, Gekasz, Hariszteasz), Moldova-Lettország 1-2 (gól: Alekszejev, illetve Karlsons, Astafjevs).

3. csoport: Lengyelország-Szlovénia 1-1 (gól: Zewlakow, illetve Dedic), Szlovákia-Észak-Írország 2-1 (gól: Skrtel, Hamsik, illetve Durica - öngól).

4. csoport: Liechtenstein-Németország 0-6 (gól: Podolski 2, Rolfes, Schweinsteiger, Hitzlsperger, Westermann), Wales-Azerbajdzsán 1-0 (gól: Vokes).

5. csoport: Belgium-Észtország 3-2 (gól: Sonck 2, Defour, illetve Zenjov, Oper), Örményország-Törökország 0-2 (gól: Tuncay, Semih), Spanyolország-Bosznia-Hercegovina 1-0 (gól: David Villa).

6. csoport: Andorra-Anglia 0-2 (gól: Joe Cole 2), Horvátország-Kazahsztán 3-0 (gól: Niko Kovac, Modric, Petric), Ukrajna-Fehéroroszország 1-0 (gól: Sevcsenko).

8. csoport: Ciprus-Olaszország 1-2 (gól: Aloneftisz, illetve Di Natale 2), Montenegró-Bulgária 2-2 (gól: Vucsinics, Jovetics, illetve Petrov, Georgiev), Grúzia-Írország 1-2 (gól: Kenia, illetve Doyle, Whelan).

9. csoport: Norvégia-Izland 2-2 (gól: Iversen 2, illetve Helguson, Gudjohnsen), Macedónia-Skócia 1-0 (gól: Naumoski).

A dél-amerikai vb-selejtezők hetedik fordulójában: Argentína-Paraguay 1-1 (gól: Agüero, illetve Heinze - öngól), Ecuador-Bolívia 3-1 (gól: Caicedo, Mendez, Benitez, illetve Botero), Kolumbia-Uruguay 0-1 (gól: Eguren), Peru-Venezuela 1-0 (gól: Alva). A Chile-Brazília mérkőzést mára virradóra játszották.

A CONCACAF-zónában: Kuba-Egyesült Államok 0-1 (gól: Dempsey). Amerikai csapat több mint hat évtizede először szerepelt a karibi országban.

Barátságos mérkőzésen: Hollandia-Ausztrália 1-2 (gól: Huntelaar, illetve Kewell, Kennedy).