Megszüntették a szentesi Hungerit Zrt.-nél a hízott baromfi vágását, és bejelentették a munkaügyi központnál, hogy október 15-től 200 dolgozót fokozatosan elbocsátanak a cégtől. Teljesítette a Négy Mancs Alapítvány követelését a szentesi Hungerit Zrt., amikor a múlt héten beszüntették az állatvédők által kifogásolt módon tartott - kényszertöméssel hizlalt - baromfiak feldolgozását.
Hungerit: győzött a Négy Mancs
A Délmagyarország című szegedi lap szombati számában a Négy Mancs projektvezetőjére, Gergely Zsófiára hivatkozva azt írta: a szervezet leveszi a Hungeritet a tiltólistájáról, így elhárul az akadály az elől, hogy legalább a nem hizlalt állatokból készült termékeiket ismét árusítsák a német nyelvterületen lévő áruházláncokban. A cég illetékesei bejelentették a Dél-alföldi Regionális Munkaügyi Központnál, hogy összesen 200 embert kénytelenek elbocsátani, akik a libamáj, illetve a hízott liba feldolgozásával foglalkoztak. Az első 50 dolgozót október 15-én küldik el, utána három alkalommal még újabb 50 embertől kénytelenek megválni.
A Népszabadság e-mailben feltett kérdésére, hogy valóban leveszik-e a Hungeritet a tiltólistáról, Gergely Zsófia lapzártáig nem válaszolt. Szirbik Imre, Szentes polgármestere, aki városa és a munkanélkülivé váló dolgozók érdekében közvetíteni próbált az ügyben, hétfő délután kapott egy német nyelvű e-mailt a Négy Mancs bécsi központjából. Tartalmáról azonban nem kívánt nyilatkozni ameddig a hivatalos szakfordítás el nem készül. A Hungerit központjába hétfőn semmilyen értesítés nem érkezett az ügyről.
Magyar József, a Hungerit vezérigazgatója kérdésünkre közölte: a Baromfi Terméktanács elnökével együtt Gráf József agrárminiszterhez fordulnak segítségért. Papp Lajos, a baromfitermelés integrációjával foglalkozó Komlósi Lúd Kft. vezetője elmondta: azzal, hogy leállt a vágás Szentesen, csak a dél-békési térségben 280 ezer hízott lúd marad a termelők nyakán.