Számos köztiszteletben álló személy és civil szervezet csatlakozott már a Gyurcsány Ferenc által életre hívott Magyar Chartához. Konrád György író, a Demokratikus Charta alapítója viszont nincs a támogatók között.
Gyarapodó Magyar Charta-lista
A nyár eleji melegfelvonuláson történtek miatt szeptember 6-ára hívta össze Gyurcsány Ferenc pártelnök-miniszterelnök az erőszak elleni demonstrációt; ezen a napon azonban csak zászlót bont a Magyar Charta mozgalom, a tüntetés szeptember 20-án lesz.
A charta támogatói szerint a magyar demokrácia "ingatag", a szabadságot fenyegetik azon antidemokratikus erők, amelyek "újra meg újra magukkal azonosítják a nemzetet, és megtagadják politikai vetélytársaiktól a nemzeti ügy képviseletének legitim voltát, idegen érdekek követőiként állítva be őket". A charta szerint a kirekesztés járványként terjed a társadalomban, s egyes csoportok újra meg újra elvitatják a kisebbséghez tartozóktól, a másként gondolkodóktól, más nézetet vallóktól, más életmódot követőktől, más szenvedélyeknek hódolóktól a jogot, hogy egyenrangú polgárokként a nemzeti közösség tagjai lehessenek.
Az 1991-es Demokratikus Charta hagyományaira épülő Magyar Charta mozgalmat sok közéleti személyiség támogatja. Így Gyurcsány Ferenc mellett Bauer Tamás, Békés Pál, Debreczeni József, Heller Ágnes, Kende Péter, Moór Mariann, Pomogáts Béla, Rainer M. János, Vágó István, Vásárhelyi Mária, Vitányi Iván és a volt köztársasági elnök, Göncz Árpád is. Nincs a névsorban a Demokratikus Charta emblematikus személyisége, Konrád György. Lapunk értesülései szerint az író nem vesz részt a mozgalomban. Ennek okáról nem tudni; Konrád Györgyöt lapzártáig nem értük el.