Négy kiemelt gyógyfürdő-beruházást támogat az állam

A jövőben négy kiemelt gyógyfürdő-beruházás valósulhat meg Magyarországon, több mint 6,5 milliárd forintos állami támogatással: Hajdúszoboszlón és Szegeden új élményfürdő épül, Bükön és Zalakaroson pedig a már meglévő fürdőt fejlesztik - mondta Budai Bernadett kormányszóvivő budapesti tájékoztatóján. Bánki Erik (Fidesz) szerint Szeged esetében politikai döntés született.

Hajdúszoboszlón a közelmúltban rakták le az új élményfürdő alapkövét; a beruházás végén Európa legnagyobb fürdőkomplexuma létesül - közölte a kormányszóvivő. Az összesen 4,7 milliárd forintos beruházásból, 2,25 milliárd forint az állami támogatás, amelynek segítségével 2009. decemberéig épülhet meg az "Aqua Palace" nevű új fürdő Hajdúszoboszlón.

Budai Bernadett tájékoztatása szerint Szegeden 6 milliárd forintos beruházás valósulhat meg, és 2009. októberéig épülhet fel egy új gyógy- és wellness fürdő. A város ehhez 3 milliárd forintos támogatást használhat fel.

Mint elhangzott, a zalakarosi fürdő esetében a 2,7 milliárdos fejlesztésből 809 millió a támogatás. Ebből a pénzből 2011 májusáig fejezhetik be az új fogadóépület megépítését, a fedett fürdő átalakítását, valamint a gyógy- és wellness részleg fejlesztését.

A negyedik beruházás a büki gyógyfürdőt érinti, amelyet 2010 augusztusáig alakítanak át 1,75 milliárd forintból, 525 milliós állami támogatással. Itt szintén a gyógyfürdő szolgáltatásait fejlesztik majd.

Budai Bernadett kitért arra, hogy Zalakaroson és Bükön az elmúlt hetekben kötötték meg a támogatási szerződést, míg Szegeden erre a közeljövőben kerül sor. A négy kiemelt projekt állami támogatása összesen több mint 6,5 milliárd forint. A szóvivő hangsúlyozta: a fejlesztések nemcsak munkahelyeket teremtenek, de élénkítik az idegenforgalmat is.

Kitért arra, hogy a kiemelt fejlesztéseken túl a pályázati lehetőségek is bővülnek, hiszen 2007 őszén jelentek meg a pályázatok a turisztikai termékek és vonzerő fejlesztésére, valamint a szálláshelyekhez kapcsolódó egyéb szolgáltatások fejlesztésére. Ezen a területen 85 milliárd forintos uniós társfinanszírozással valósulhatnak meg a projektek.

Emellett augusztus közepén jelent meg a "turisztikai desztináció menedzsment" felhívás, ami hét régióban összesen 4,3 milliárd forintos támogatást jelent, ebből többek között a térségi együttműködést és az induló vállalkozásokat akarják segíteni.

Bánki Erik, a parlament sport és turisztikai bizottságának fideszes elnöke szerint a kormány ötévnyi tehetetlenség után végre felismerte a magyarországi gyógyfürdőkben rejlő turisztikai potenciált. Azonban míg a szóban forgó négy fürdőből három tradicionális gyógyhely, Szeged esetében nyilvánvalóan politikai döntés született, hiszen a teljes támogatási összeg felét adja a kormány egy olyan fürdő megépítéséhez, amely a legkevésbé ismert a gyógyturizmus területén.

A Fidesz büszke arra a fürdőfejlesztési programra, amelyet 2001-ben kezdett meg a Széchenyi-terv keretében. A frakció szerint, ha ezt nem verte volna szét a Gyurcsány-kormány, akkor ma Magyarország piacvezető lehetne Európában az egészségturizmus területén. A program újraélesztésében a Fidesz parlamenti frakciója továbbra is partner - reagált a testület a kormányszóvivői tájékoztatóra.

(MTI)

 

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.