Görbiczéknek nem sikerült, jöhet a bronzcsata

A pólós lányok elbukták a bronzmérkőzést. Horváth Viktor a 19., Balogh Gábor pedig a 26. helyen végzett a férfi öttusázók versenyében. Vereckei Ákos és Vajda Attila is döntős 500-on. Atlétikában egy 39. hely a legjobb mai eredményünk, a két bírkózó - Aubéli Otto és Kiss Gergely - egy-egy győzelemmel és vereséggel búcsúzott.

OLIIMPIA KOMPAKT


KÉZILABDA

A magyar női kézilabda-válogatott 22-20-ra kikapott a világbajnok orosz csapattól az elődöntőben, így szombaton a bronzéremért játszik a - a norvégoktól egy góllal kikapó - Koreai Köztársaság együttesével.
Részletek>>>>>>>>>>>>>>


VÍZILABDA

A negyedik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott, miután a bronzéremért rendezett mérkőzésen büntetőlövésekkel, 12-11-re kikapott az ausztrál csapattól. A döntőben Hollandia legyőzte az USA csapatát 9-8 arányban.
Részletek>>>



 
ÖTTUSA

Horváth Viktor a 19., Balogh Gábor pedig a 26. helyen végzett a férfi öttusázók versenyében. Az orosz Andrej Mojszejev 5632 ponttal megvédte címét. A magyarok közül a tavaly világ- és Európa-bajnok Horváth 5272, míg Balogh 5064 ponttal zárt.
Részletek>>>


KAJAK-KENU

Az 500 méteres elődöntőket rendezik a mai napon: Vereckei Ákos kajak egyesben a harmadik helyen végzett középfutamában, így ott lesz a szombati fináléban. Kenu egyesben Vajda Attila az első lett, így ő is döntős. Egyedül a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály kenukettesnek nem sikerült a döntőbe jutás, miután középfutamában a nyolcadik helyen végzett.


ATLÉTIKA

A kubai Dayron Robles nyerte a férfi 110 m-es gátfutás olimpiai bajnoki címét: a világcsúcstartó Robles azonnal ellépett és végül fölényesen győzött. A második és a harmadik helyen két amerikai, David Payne, illetve David Oliver végzett.

Hármas amerikai siker született a férfi 400 m-es síkfutásban: az aranyérmet LaShawn Merritt szerezte meg.
Merritt mögött a címvédő, az oszakai vb-n győztes Jeremy Wariner lett a második, David Neville pedig a harmadik. Négy éve Athénban szintén hármas amerikai diadallal ért véget ez a szám.

A címvédő jamaicai Veronica Campbell nyerte meg a női 200 méteres síkfutást 21.74 mp-es egyéni rekorddal.
Mögötte az Athénban is  ezüstérmes, tavaly világbajnoki címet szerzett amerikai Allyson Felix lett a második, a szintén jamaicai Kerron Stewart pedig a harmadik.

Zsivoczky Attila a 100 méteres síkfutás után úgy döntött, hogy nem folytatja a tízpróba küzdelmeit. Mérei László szövetségi kapitány elmondta, a világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes atléta nem akarta kockáztatni, hogy a szakadó esőben esetleg komolyabban megsérüljön. "Sajnos, ez benne volt a pakliban - fogalmazott Mérei. - Attila maga döntött úgy, hogy a sok sérülés ellenére elindul az olimpián, megpróbálja végigcsinálni a tíz számot, de most úgy határozott, nincs értelme, mert esetleg komolyabban is megsérülhet." A 31 éves magyar versenyző 100 méteren futamában a hetedik helyet érte el, 11.86 másodperces időeredménye pedig 679 pontot eredményezett, amivel a 39. volt a 40 fős mezőnyben.

Női 20 km-es gyaloglásban Füsti Edina a 39. lett. Az aranyérmet
az orosz Olga Kanyiszkina szerezte meg a norvég Kjersti Platzer és az olasz Elisa Rigaudo előtt.

A gerelyhajító Olteán Csongor már a selejtezőben kiesett: a magyar dobóatléta a szakadó esőhöz nem tudott alkalmazkodni és érvényes kísérlet nélkül fejezte be a viadalt. "Itt Pekingben derült ki, hogy műteni kell a lábamat. Nem akarom az időjárásra fogni, az mindenkinek egyformán rossz volt, de a csúszós talajon nem tudtam kitámasztani a sérült bal lábammal, ezért léptem ki mind a háromszor, mert annyira gyengére sikerültek a dobások. Pedig jó formában vagyok, akár 78-80 métert is tudtam volna dobni" - mondta - mondta Olteán.


BÍRKÓZÁS

A
96 kg-os Kiss Gergely és a 120 kg-ban érdekelt Aubéli Ottó is befejezte szereplését a birkózóversenyenek utolsó napján. Az orosházi Kiss a 16 között három menetben kikapott a világbajnoki bronzérmes Kurban Kurbanovtól. Az üzbég a nagy csatában annyira elfáradt, hogy következő meccsén egyetlen pontot sem tudott csinálni az azeri Hetag Gazjumov ellen, így nem vitte be a magyart a vigaszágra. A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Aubéli a negyeddöntőben a 2000-es nyári játékok orosz bajnokával, a már szlovák színekben versenyző David Musulbesszel szemben maradt alul két menetben. A 36 éves, kétszeres vb-első ellenfelet a folytatásban simán megverte a címvédő üzbég Artur Tajmazov, így ő sem juttatta tovább Aubélit a bronzéremért folyó küzdelmekbe.

A
96 kg-osok csoportjában végül az olimpiai bajnok az orosz Sirvani Muradov lett, az üzbég Soszlan Tigijev döntőbeli legyőzésével. Kiss Gergely a nyolcadik helyen végzett.

A 120-sok között a címvédő üzbég Artur Tajmazov nyerte a döntőt: a fináléban az orosz Bahtijar Ahmedovot győzte le.  Aubéli Ottó a nyolcadik helyen végzett.

A grúz Revadzi Mindorasvili nyerte a szabadfogású birkózók 84 kg-os kategóriájának küzdelmeit. Mindorasvili a fináléban a tádzsik Juszup Abduszalomovot győzte le három menetben.


ÚSZÁS

A hosszútávúszó Gercsák Csaba férfi 10 km-en rosszul lett, és a 7. km-nél feladta a küzdelmet.
Gercsák Csaba feladta az ötkarikás programban most bemutatkozó férfi 10 km-es hosszútávúszó viadalt. A verseny egyetlen magyar résztvevője - aki júniusban éppen itt harcolta ki az indulási jogot - közel fél távig bírta az iramot, majd leszakadt, és a 7. km-nél kiszállt a vízből. "Még soha nem adtam fel egyetlen versenyt sem. Egyszerűen nem kaptam levegőt, talán a dressz az oka. Most először úsztam egészalakos dresszben, edzésen kipróbáltam már, de csak derékig, lehet, hogy nem most kellett volna kísérletezni vele" - kesergett a magyar úszó, aki még két órával a történtek után is a sportolók pihenősátrában szomorkodott.

A versenyszámot
a holland Maarten van der Weijden nyerte, megelőzve a brit David Daviest és a német Thomas Lurzot. A 27 éves holland klasszis sikere igazi csoda, hiszen 2001-ben leukémiát diagnosztizáltak nála, ám meggyógyult, és most felért karrierje csúcsára.


VITORLÁZÁS

A spanyol Fernando Echavarri, Anton Paz kettős nyerte meg a vitorlázók Tornadó hajóosztályának küzdelmeit. A második helyen az ausztrál Darren Bundock, Glenn Ashby páros, míg a harmdikon az argentin Santiago Lange, Carlos Espinola duó végzett.

A
Csillaghajó osztályában Iain Percy, Andrew Simpson brit páros diadalmaskodott, brazil és svéd páros előtt.

A spanyol és az olasz egység a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult, hogy megváltoztassa a 49-es hajóosztály végeredményét. A két dél-európai ország azt szeretné elérni, hogy az aranyérmes dánokat diszkvalifikálják, mivel az éremfutam előtti edzésen eltört az árbocuk és a horvátoktól kaptak kölcsön egy hajót, de azon ennek megfelelően a "CRO" felségjelzés szerepelt. Ezzel a  hajóval végül hetedik helyen értek célba, ami elég volt első helyük  megőrzéséhez.


SOFTBALL

A sorozatban háromszoros győztes amerikaiak először nem szereztek aranyérmet softballban olimpián: Japán a pekingi játékok döntőjében - bombameglepetésre - 3-1-re nyert. Az alapszakasz során az Egyesült Államok csapata 7-0-ra, a rájátszásban 4-1-re győzte le Japánt. A sportág az 1996-os, atlantai ötkarikás játékokon került a műsorba, s eddig kizárólag az amerikaiak diadalmaskodtak, és most sorozatban 22 mérkőzés után veszítettek.


STRANDRÖPLABDA

A címvédő Kerri Walsh, Misty May-Treanor amerikai páros diadalmaskodott a női strandröplabdázók versenyében. Az ezüst- és a bronzérmet is kínaiak szerezték meg.


TEKVONDO

A férfiaknál a 68 -
Szon Te Dzsin -, a nőknél pedig az 57 - Lim Szu Dzsong - kilós kategóriában egyformán dél-koreai győztest avattak tekvondóban, a sportág második napi  döntőiben a pekingi olimpián.

LABDARÚGÁS

A címvédő amerikai válogatott nyerte a női labdarúgótornát, miután a döntőben hosszabbítás után legyőzte a  világbajnoki ezüstérmes Brazíliát. Az Egyesült Államok női válogatottja 1996 és 2004 után harmadszor lett olimpiai bajnok. A bronzérmet a világbajnok német válogatott szerezte meg. Döntő:
Egyesült Államok-Brazília 1-0 (0-0, 0-0, 1-0); 3. helyért: Németország-Japán 2-0 (0-0).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

RÖPLABDA


Elsőként az amerikai válogatott jutott a döntőbe, miután rendkívül könnyedén legyőzte a kubai csapatot. Az amerikaiak 1984 után először jutottak a fináléba. A másik mérkőzésen a nagy favoritnak számító brazilok simán verték el a kínaiakat. Elődöntő Egyesült Államok-Kuba 3-0 (20, 16, 17), Brazília-Kína 3-0 (25, 22, 14).


DOPPING

Pozitív lett a B próbája a hétpróbában ezüstérmes ukrán Ludmilla Blonszkának, így minden bizonnyal megfosztják érmétől. Ügyében  pénteken dönt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság fegyelmi bizottsága.
Az ukrán atléta szervezetében metiltesztoszteront találtak.

Összesen négy díjugratásban szerepelt ló szervezetében találtak doppingszert - közölte csütörtökön a Nemzetközi  Lovasszövetség (FEI). A FEI közzétette a négy négylábú nevét is. Az állatok szervezetében kivétel nélkül a fájdalomcsillapításra alkalmas kapszaicint találtak. Fennakadt a vizsgálaton a díjugratás csapatversenyében harmadik norvég együttesből a Tony Andre Hansen által lovagolt Camiro, az ötödik helyezett német gárdában szerepelt Christian Ahlmanns lova, Cöster, az ír Denis Lynch négylábúja, Lantinus, valamint a brazil Bernardo Alves lova, Chupa Chup. Bár hovatalos döntés még nincs, a norvégoktól minden bizonnyal elveszik a bronzérmet. Hansen, Lynch és Alves nem indulhatott el a díjugratás csütörtöki egyéni döntőjében, Ahlmann eleve nem jutott be a fináléba.

(MTI)

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.