Bernát Zoltán szakági szövetségi kapitány elégedett a női tőrözőknek az egyéni versenyben mutatott eredményével, bár nem biztos, hogy mindhárom versenyző teljesítményére büszke lehet. Az tagadhatatlan, hogy Knapek Edina ötödik helye elismerésre méltó teljesítmény, bár produkciójának értékén kicsit ront, hogy a négy közé jutásért 15:3-ra kapott ki Valentina Vezzalitól.
V, mint Vezzali
"Úgy érzem, kicsit elfáradtam az első két asszómban attól, hogy a közönséggel is meg kellett küzdenem. Mikor túljutottam a két kínain, talán túlságosan is megkönnyebbültem. Sajnos, elég hamar véget ért számomra a Vezzali elleni mérkőzés, nagyon jól vívott, és azt éreztem, hogy nem tudok mit csinálni. A csapatversenyben mindenképpen szeretnénk érmet szerezni" - értékelte szereplését Knapek.
Ő legalább eljutott a legjobb nyolcig: az a két tőröző, akitől tulajdonképpen a kiugró eredményt várta a szakvezetés, az nem. A legjobb 32 közé Mohamed Aida és Varga Gabriella is bekerült, ám ott előbbi az orosz Lamonovától kapott ki 15:5-re, míg utóbbi a dél-koreai Hjun Hi Namtól szenvedett vereséget 15:4-re. Amint az a csörteeredményekből kiderül, egyik magyar sem izzasztotta meg ellenfelét...
Az olasz Vezzali külön szám. Az immár harmincnégy esztendős versenyzőnő harmadik olimpiáján nyert egyéni aranyérmet, ehhez jön még a társaival együtt szerzett két elsőség... (Talán mellékes, mindenesetre árulkodó adat, hogy van még tíz világbajnoki győzelme - öt egyéniben, öt csapatban -, és szinte már szóra sem érdemes, hogy Európa-bajnokságot is nyert ötöt.)
A szakág nagyasszonya az elődöntőben honfitársát, Granbassit gázolta le 12:3-ra, ezek után némiképp meglepő, hogy a fináléban a dél-koreai Nam Hjun Hi ellen csak 6:5-re diadalmaskodott. (Az olaszok fölényére jellemző, hogy hárman végeztek az első négy között.) Mohamed a 10., Varga a 12. helyen zárt.