Csalta rákos feleségét az elnökjelölt

Gondosan a hétvége elé, az olimpia rajtjához időzítve ismerte be John Edwards, hogy megcsalta a feleségét.

A négy évvel ezelőtti alelnökjelölt és volt szenátor 2006-ban találkozott össze a most 42 esztendős Rielle Hunterrel, aki kampánya számára készített videókat és ezért 114 ezer dollárt kapott a politikus választási alapjából. Az 55 éves Edwards akkor úgy tudta, hogy felesége felépülőben van súlyos betegségéből. Elisabeth Edwardsnál tavaly tavasszal állapították meg, hogy visszatért és gyógyíthatatlan formát öltött a mellrákja. A politikusfeleség szombati közleménye szerint férje bevallotta neki a botlást, ami nagy fájdalmat okozott, de éppen ezért döntöttek úgy, hogy ezt nem mélyítik tovább a nyilvánosság bevonásával. A szöveg alapján családja visszafogadta Edwardsot, akinek feleségétől három élő gyermeke van, egy fiúk a 90-es években meghalt.

Hunternek öt hónappal ezelőtt kislánya született, amiről Edwards azt mondja, hogy az időrend nem stimmel, semmiképpen sem lehet ő az apa, és ezt kész DNS-vizsgálattal igazolni. Hunter viszont elzárkózik a teszt elől. A gyermek születési anyakönyvében üresen hagyták az apára vonatkozó rubrikát. Az apaságot Edwards egyik legközelebbi munkatársa, a szintén nős Andrew Young vállalta magára – majd lemondott a kampányban betöltött tisztségéről és Észak-Karolinából a New York-i Hunterrel egy időben egy épületbe, de külön lakásba költözött Kaliforniában. Ehhez mindketten Edwards egyik fő finanszírozójától kaptak pénzt, de Fred Baron texasi ügyvéd azt álltja, hogy erről az elnökjelölt nem is tudott.

A botrányról a National Enquirer nevű bulvárlap már az év eleje óta cikkezett. Edwards mindent tagadott és kampánystábja előtt pletykalapok ízléstelen támadásának minősítette a sztorit. Az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy júliusban fényképet közöltek Edwardsról, amint éjjel egy kaliforniai szállodából távozik, ahol Hunter szobát vett ki. A beismerés után továbbra is kulcskérdés, hogy ki a kislány apja. Egyrészt annak kellene kiderülnie, hogy valóban teljesen őszinte volt-e a politikus a feleségével, másrészt annak, hogy mennyire volt kiterjedt a félrelépés elleplezésre hivatott konspiráció.

Edwards politikai karrierjének ezzel egyelőre befellegzett, már a Demokrata Párt denveri elnökjelölt-állító konvenciójára sem megy el, és a Barack Obama győzelme esetén korábban valószínűnek tartott kormányzati posztról is lemondhat. Politikai elemzők szerint a botránnyal újabb csapás érte az amerikai politikusok szavahihetőségét – pont egy olyan időszakban, amikor George W. Bush megtévesztő manőverei után az országnak talpra kellene állnia, és vissza kellene szereznie bizalmát vezetőiben.

Washington

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.