Arénát avat a királynék városa

Csütörtökön mutatják be a sajtó képviselőinek, péntektől vasárnapig pedig egy háromnapos megnyitóünnepség keretében adják át az ország második legnagyobb vidéki rendezvénycsarnokát, a Veszprém Arénát.

Két évtizedig vártak erre a hétre a veszprémiek: megkezdődik a Veszprém Aréna - a debreceni Főnix Csarnok után a második legnagyobb vidéki rendezvénycsarnok - többnapos avatóünnepsége, amelyen számos koncerttel, táncprodukcióval és sportprogrammal várják az érdeklődőket.

A teljesen akadálymentesített, többfunkciós létesítmény a szlovéniai Celjében álló sportcsarnok adaptált tervei alapján épült fel a 8-as és a 82-es főutak közötti területen, Veszprém keleti határában. A csarnok maximális befogadóképessége hatezer fő, a nézőtéren 4550 ülőhelyet alakítottak ki. A kétezer négyzetméteres küzdőtér két részre osztható, külön-külön is kibérelhető, csakúgy, mint a 650 négyzetméteres, impozáns előcsarnok, amely kisebb konferenciák, bálok, kiállítások megtartására is alkalmas.

A rendezvénycsarnok üzemidejének 70 százalékával a veszprémi önkormányzat rendelkezik, amely saját intézményei számára például ingyenes használatot biztosíthat egy-egy program lebonyolítására. Kivételezett helyzetbe került az idei KEK-győztes MKB-Veszprém kézilabdacsapata, amely évente 35 nap térítés-mentesen használhatja majd az arénát, így az ősszel már itt játszhatja a nemzetközi mérkőzéseit, köztük szeptember közepén az európai szuperkupadöntőt.

Az idei év második felére lekötött rendezvények közül kiemelkedik a Magyar Sajtófotó Kiállítás, az Experidance tánc-társulat új előadásának vidéki premierje, az első veszprémi használtautó-vásár, a magyar kézilabda- és kosárlabda-válogatott több mérkőzése, valamint a december végi hagyományos E.ON kézilabdagála.

Az ünneplés napjaiban sem árt emlékeztetni arra, hogy rögös út vezetett a Veszprém Aréna megnyitásáig. A korábbi szocialista-szabaddemokrata városvezetés által elindított beruházás során 2006 nyarán úgy kezdődött meg a kivitelezés, hogy még nem állt rendelkezésre a jogerős építési engedély. A Veszprém irányítását 2006 őszén átvevő jobboldali városvezetés leállíttatta a munkálatokat, ám az építési hatóság így is harmincmillió forintos bírságot szabott ki az engedély nélküli építkezésért. A kivitelezés hét hónapig állt, majd a jogerős engedély ki-adása után tavaly nyáron folytatódott.

A projektet egyébként az önkormányzat többségi tulajdonában lévő Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. finanszírozta, amely 4,4 milliárd forintos bankhitelt vett fel a csarnoképítésre. A hitelt és a kamatokat 15 éven keresztül fizetik majd vissza, az évi 520 millió forintot a város büdzséje biztosítja a cég számára.

A létesítményt a Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. leányvállalataként újonnan létrehozott Csarnok Kft. üzemeltetheti 15 évig. Szauder Rita, a kft. ügyvezetője szerint évente 80-90 nagy rendezvényt hoznak majd be a Veszprém Arénába, s ez azt jelenti, hogy az egyéb bevételekkel - például a különböző helyiségek és a technikai eszközök bérbeadásával - együtt nullszaldós lehet a csarnok működtetése.(Cs. P.)

Szlovén mintára készült az új veszprémi csarnok
Szlovén mintára készült az új veszprémi csarnok
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.