Tovább bonyolódik a Bogdáni úti BKV-buszpályaudvar ügye; egy harminc évvel ezelőtti telekkönyvi malőr miatt magánkézbe került a terület, a főváros pedig a tulajdonosnak csereingatlanként felajánlotta többek között a Tétényi úti üzletközpontot, hogy a végállomás megmaradhasson, és ne kelljen visszamenőleg egymilliárd forint használati díjat fizetnie.
Újbuda megvenné a csere-üzletközpontot
A Tétényi úti üzletközpontot azonban a XI. kerület is meg akarja szerezni. Molnár Gyula (MSZP) újbudai polgármester tegnapi tájékoztatóján azt mondta, az önkormányzat a beszámítási árnál 10 százalékkal többet, nagyjából félmilliárd forintot adna a 9 ezer négyzetméteres ingatlanért.
Az 1979-ben átadott Tétényi úti létesítmény az akkori kor színvonalán épült, kétemeletes üzletközpont, mára meglehetősen lerobbant. A Bogdáni úti buszpályaudvart tulajdonló kft. az óbudai végállomásért ezt kapná cserébe a fővárostól. A cég a tervek szerint lebontaná a jelenlegi épületet, és újat emelne a helybe, amelyben kétezer négyzetméteren a jövőben is működhetne a jelenlegi piac. A tömbre érvényes kerületi szabályozási terv szerint egyébként a mostani kétszintes üzletközpont helyén százszázalékos beépíthetőséggel 12-30 méteres épület is felhúzható. Ráadásul, ha megépül a 4-es metró - amelynek Tétényi úti megállója közvetlenül a szóban forgó ingatlan mögött van -, az ingatlan jelentősen felértékelődik.
Újbuda szerint azonban nemcsak egyszerű ingatlanfejlesztésről van szó, a Tétényi úti üzletközpont a kelenföldi lakótelepet kiszolgáló városközponti tömb része. Bár a XI. kerületnek nincs elővásárlási joga a Tétényi úti üzletközpontra - vélhetően ezért is ígért rá tíz százalékot az ingatlan beszámítási árára -, azért van beleszólása az ügybe. A kelenföldi városközponti tömb egyhatodának ugyanis az önkormányzat a tulajdonosa, a tömbre vonatkozó szabályozási terv szerint a főváros által csereként felajánlott, valamint a XI. kerület kezében lévő ingatlanok kötelezően egyesítendők.