Egyelőre hatástalan a New York-i városi tanács kezdeményezése, amely tiltaná, hogy a polgárok felmásszanak a 762 méternél magasabb épületekre vagy leugorjanak róluk. Tegnapra virradóra egy férfi mászott fel a New York Times 52 emeletes székházának homlokzatára, hogy felhívja a figyelmet saját, az al-Kaida terrorszervezet szándékait taglaló internetes honlapjára. David Malone az épület 11. emelete tájékáról felhívta a konkurens Daily Newst, ám nem reagált a New York Times interjút kérő e-mailjére.
Székházmászás önreklámból
A New York Times tavaly átadott székháza a város egyik friss nevezetessége. Tervezője, Renzo Piano kerámiacsövekből álló külső vázzal oldotta meg, hogy a napfény ne hevítse fel az üvegfelületeket, és így kevesebb energiát kelljen fordítani a felhőkarcoló hűtésére. A kerámiacsövek azonban megkönnyítik az épület megmászását: az elmúlt öt hétben már hárman vállalkoztak az életveszélyes kalandra.
Az első Alain Robert francia illetőségű kaszkadőr és "hivatásos" épületmászó volt, akit a malária elleni kampányt támogató Renaldo Clarke követett. Ők meg sem álltak a tetőig, ahol azonnal megadták magukat az ott rájuk váró rendőröknek.
David Malone-nal a hatóságoknak lényegesen nehezebb dolguk volt, mert ő szemlátomást nem akart felmenni a tetőre, így előbb utána indultak, majd egy nagy légpárnát fújtak fel alatta az utcán. Végül visszaereszkedett az ötödik emeletre, ahol őrizetbe vették, majd kivizsgálásra kórházba szállították.
A New York Times ugyan nem támogatja a székházára kívülről felmászókat, ám a reklám soha sem árt. A lap internetes kiadása emlékeztet rá, hogy New Yorkban régi hagyománynak számítanak a magasban végrehajtott kaszkadőrmutatványok. A francia Philippe Petit 1974-ben például a Világkereskedelmi Központ két épülete közötti drótkötélen kelt át, 417 méterrel az utca fölött. George Willig alpinista három évvel később biztosítókötél nélkül mászta meg a déli tornyot. Az Empire State Building kilátójának korlátján a harmincas években artisták álltak fejen a 380 méteres mélység fölött.