Tamás Gáspár Miklós (Értő fülek, június 11.) össztüzet nyit egy kistérségi polgármesterek (nem potentátok, hanem legitim módon, egyénileg megválasztott becsületes emberek) által készített figyelemfelhívó kezdeményezésre (nem petícióra), amelyet az olvasók 90 százaléka sajnos nem ismer, mert az országos médiumok még nem vállalták fel a közlését teljes terjedelmében. (Megtalálható a www.prugy.hu weboldalon. - a NOL-on www.nol.hu/nyilatkozat címen is olvasható - a szerk.)
Dugd be a füled, hunyd be a szemed!
Mindenekelőtt leszögezem, hogy mi, a szerencsi kistérség 18 polgármestere, jogkövető magatartást tanúsítunk, és azt várunk el mindenkitől. Tegye mindenki a dolgát, a kötelességét ott, ahová az állampolgári akarat, a sors vagy akár az összeköttetései állították. Mi jeleztük a problémát, és tettünk javaslatokat a törvényhozásnak, a kormányfőnek, az államfőnek. Van, aki válaszra sem méltatta a 18 legitim önkormányzat kezdeményezését.
"A ma csak gazdasági, növekedési, de rövid 10-15 év távlatában nemzetbiztonsági problémákat okozó és egyes régiókat teljesen tönkretevő politikán változtatni kell. A változtatás kulcsa pedig a törvényhozásban rejlik. Az önkormányzat csak nevében 'kormányzat', mert a magasabb rendű jogszabályok szinte minden érdemi szabályozási funkciót kivesznek a kezéből, így az önállóság csak látszólagos."
Tehát felelőtlenül ne vádoljon minket törvényszegéssel vagy arra való felkészüléssel senki. Tamás Gáspár Miklós szerint "a települési önkormányzat a segélyt csak kézbesíti", de ez így nem igaz, mert a segélyek 10 százalékát az önkormányzatnak kell biztosítania, s ez az én falumban évi 17 millió forint! Tudniillik az önkormányzat 580 milliós éves költségvetéséből 170 millió segély! Tehát a szerző nem ismeri a segélyezés rendszerét, amiről ír. Ejnye!
"A családtámogatási rendszer, mely felgyorsította és egyre gerjeszti az alacsonyan szocializálódott tömegek népességnövekedését, amely megélhetési formává fejlesztette a gyermekszülést, maffiaszerű bűnözéssé a szociálpolitikai csalást és a tiltott banki tevékenységet.
Ennek visszaszorítására javasoljuk, hogy a családi pótlék alanyi jogon legfeljebb 3 gyermekig járjon, további gyermekek esetén adójóváírás, adókedvezmény formájában kellene támogatást nyújtani." A három több mint a kettő, ezzel tehát a népességfogyás megállítható, és minden család, aki három gyereket vállal, támogatást kap, hogy gyermekeit felelősséggel és gondosan tudja nevelni. Ne feledjük, a család a társadalom tükre, és fordítva. A mondat folytatódik, de a szerző ezt elhallgatja. Három gyermek felett is támogatnánk a családokat, de csak ott, ahol remény van rá, hogy nevelik, oktatják, szeretik, és nem belőle, az ő vegetálásából akarnak megélni. TGM csapkod, egyetlen érve sincs, én számokkal, konkrétumokkal, gyermeksorsokkal mutatom meg, hogy rossz úton jár. Nyolcgyermekes családnál (akik a gyermekek ellátásáért sehol nem fizetnek) havi 230-240 ezer nettóból nem jut a gyereknek ruhára, élelemre, a gyerek négyéves korára nem szobatiszta, nem beszél. Ezt eredményezi a TGM által favorizált támogatási rendszer. A család nem azonos az életközösséggel.
"Tölthetett-e pár esztendőt kelet-európai faluban az a személy?" - kérdi TGM.
Mi most is itt élünk. Itt éltek őseink, az enyémek az 1700-as évekig visszamenőleg szíjas, nyakas, magyar, kálvinista parasztok. Annak külön örülök, hogy Önnek is ilyen ősei voltak. Nem kellene őket még elveikben sem megtagadni.
"A segélyezés jelenlegi formáját haladéktalanul meg kell szüntetni, helyette szociális munkalehetőséget kell biztosítani az önkormányzatoknál, illetve az állami tulajdonú közhasznú társaságoknál. Az ilyen jellegű munka nem lehet versenytársa a versenyszférának, az állami és önkormányzati munkaerőpiacnak, ezért a munkaidő és az utána járó juttatás töredéke, maximum fele vagy kétharmada lehet azoknak."
Ez olyan szörnyű? Elvem: a segélyért, segítségért ellenszolgáltatás nem várható! Viszont életerős, munkaképes embereket a társadalmi munkamegosztásba be kell illeszteni! És nem kell ebből cigánykérdést kreálni. Én naponta találkozom cigány emberekkel, valamennyien szívesebben dolgoznának. Hát keressük meg számukra a lehetőséget. Kérek mindenkit, ne mossa össze a nyugdíjakat a segélyekkel. A nyugdíj a befizetett pénzek visszaosztása, nem segély és nem szociális adomány! Tehát nem kell félni a munkától. Az tette állítólag az embert emberré, ha elvesszük tőle a munkát, és megszabadítjuk a gondolkodástól, visszaeshet. Vagy TGM szerint tudatlan, vegetáló tömegekre van szükség?
"Az emberek félnek, háborognak és segítséget várnak. Hosszasan nem kívánjuk magyarázni, miért; nézzük meg: az utóbbi időkben egyedülálló idős emberek elleni erőszakos és élet elleni, de a kisebb, tulajdon elleni bűncselekmények elkövetőit! 95-98 százalékban ebből a csoportból kerülnek ki. Őket segíti az álhumánus és hazug arányosság elve, amely egyenlőséget tesz a felkészült és tudatos betörő és az otthonában védekező törvénytisztelő állampolgár között."
Ne hagyjuk, hogy álszent és magukat polihisztornak képzelők befogják a szemünket és bedugják a fülünket. Az igazsággal szembe kell nézni, és a valós problémákat orvosolni kell, mégpedig oki terápiával.
"Tegyük meg azokat a lépéseket, melyeket jövőnk, gyermekeink és unokáink érdekében meg kell tenni!
Mi nem bújunk el saját felelősségünk elől. Ezt várjuk az állami hatalom és társadalom többi szereplőjétől is. Ha nem hozzuk meg azokat a törvényeket, amelyek az országot munkaalapú társadalommá teszik, és nem szerzünk érvényt törvényeinknek, erkölcsi és etikai értékeinknek, akkor a gyermekeink félve fognak iskolába járni, tanáraink felmondanak, falvaink elnéptelenednek, évezredes kultúránkból kosz, bűz, piszok és erkölcsi nihil lesz.
Érvényt kell szerezni az alkotmányban rögzített törvény előtti egyenlőségnek. Nincs pozitív diszkrimináció, mert az a másik irányba negatív. Nincs megélhetési bűnözés, mert a megfogalmazás álságos és hazug.
Tisztesség van, emberség van, és ez nem függ bőrszíntől és rassztól. Magyar állampolgár van, és ha ezt tudomásul vesszük, nem fogunk tovább lemaradni Európától.
Alkotmányban rögzített emberi és polgári jogok vannak, írott és íratlan erkölcsi szabályok, dolgozni és tanulni akarás általi fejlődés - nemtől, fajtól, vallási, politikai, nemzeti vagy etnikai kisebbséghez való tartozástól függetlenül."
Végezetül pedig Tamás Gáspár Miklós úr! Nem elég írni, tudni is kell. Tudni pedig úgy lehet, ha az ember nem csak önmagát hallja és látja. A világot kell látni, nem a világnak kell Önt látnia.
Elnézést kérek, ha itt-ott indulatos voltam, de gyermekeim és unokáim vannak. Szeretném őket egy olyan országban tudni, ahol felelős emberek vezetnek, és jól. Tudom, a hatalom megszerzése fontos. De mit ér a hatalom, ha tönkremegy, és elvész az ország, a nemzet? Mi tizennyolcan a jobbítás szándékával javasoltunk. Kérem, ha mást nem, ezt higgyék el nekünk, bármelyik oldalon állnak is, ebben a végtelenségig megosztott országban.
A szerző Prügy polgármestere