A CSZKA kosarasa nacionalista indulatokat kavar
Amerikában ez senkit nem érdekelt, amíg ki nem derült, hogy a 168 centis irányítójátékos Pekingben éppen honfitársai ellenében próbál majd aranyérmet szerezni. Ezért nevezte Ann Donovan, az amerikai válogatott edzője árulónak: – Ha ebben az országban játszol, ebben az országban élsz, a közepén nőttél föl, és orosz mezt húzol, akkor az én szememben nem vagy hazafi – nyilatkozta a tévében.
Ugyanez a Donovan nem válogatta be Hammont az amerikai csapatba, jóllehet a sorsdöntő pillanatokban szerzett pontjai miatt „Nagy Dobás” (Big Shot) becenéven emlegetett Beckyt tavaly a profiliga második legjobb játékosának választották. Mivel még csak a 23-as bő keretbe sem kapott meghívót, elfogadta az oroszok ajánlatát – amely a válogatott meze mellett négy évre kétmillió dolláros fizetést is tartalmazott. A CSZKA és az orosz válogatott edzőjének Igor Grudinnak nem okoz problémát, hogy egy oroszul nem beszélő amerikait rakjon az olimpiai csapatba.
Amerre a San Antonio játszik, mindenhol Hammont kérdezik, miért hagyta cserben hazáját. A Dél-Dakotában felnőtt, 31 éves kosaras azzal válaszol, hogy nem kell ennek ekkora feneket keríteni. Ő továbbra is amerikai, szereti a hazáját, de talán most van az utolsó esélye, hogy olimpián játsszon, és csak az oroszok hívták. Kommentátorok emlékeztetnek, hogy négy éve senki sem vert hazafias riadót, amikor a görög softball csapat több mint fele amerikai volt. Athén megelégedett annyival, ha a négy nagyszülő egyike szegről-végről görög származású.
– Nem hiszem, hogy az emberek akkor is ilyen mérgesek lennének, ha Svájc színeiben játszanék – morfondírozott a politikán egy közelmúltban adott interjújában Hammon. – Isten Oroszországot is éppen annyira szereti, mint Amerikát – tette hozzá.
Washington