Hamis tanúzás miatt tett feljelentést a Sziget Szervezőiroda
Derce Tamás újpesti polgármester 2006-ban kezdeményezett pert "birtokháborítás megszüntetése" ügyében a Sziget ellen.
Az önkormányzat azt kérte a bíróságtól, hogy "tiltsa el a szervezőket a 22 és 6 óra közötti zenés és egyéb műsoros rendezvények megrendezésétől, valamint a zene- és műsorszolgáltatástól". A per -, amelynek során már több tanút, köztük újpesti lakókat is meghallgattak - még folyamatban van, a következő tárgyalási nap júliusban lesz.
Gerendai Károly közölte, olyan információ jutott birtokukba, amely szerint "fennáll annak a gyanúja, hogy a felperes nem csak tiszta módszereket alkalmazott az eljárás során." Ezt ismertetve csak annyit mondott, arra gyanakodnak, hogy a felperesnek szándékában állt befolyásolni az egyik tanút.
Hozzátette: információik valóságtartalmát a nyomozóhatóságnak kell majd megítélnie, ezért tettek feljelentést. További részleteket azonban nem kívánt közölni, a nyomozás érdekeire való tekintettel.
Arra a kérdésre, ez a feljelentés hátráltathatja-e az ellenük folyó polgári pert, Gerendai Károly elmondta, hogy független egymástól a két eljárás.
Hozzátette: bízik abban, hogy a bíróság számukra kedvező ítéletet hoz, de ha a per esetleg elmarasztalja a Szigetet, akkor ez a feljelentésük akár egy fellebbezés alapja is lehet.
Derce Tamás az állításokra reagálva azt nyilatkozta: "veszélyes útra léptek" a Sziget fesztivál szervezői, mert ha nem tudják bizonyítani a hamis tanúzást, akkor az hamis vád bűntette, aminek ugyanakkora a büntetési tétele, mint a hamis tanúzásnak. Hozzátette: a szervezőiroda nem tudja bizonyítani a felhozott vádat.
A polgármester kifejtette: a háttérben egy 5 milliárd forintos jogügylet áll, amelynek lényege, hogy ha veszélybe kerülne a Sziget megrendezése, akkor a megállapodás megszűnik. Ennek értelmében - mint mondta - a szervező cég elesik a számára már kifizetett 1,9 milliárd forinttól.
Tájékoztatása szerint a fesztivál rendezői még év elején adták el a szervezni jogosult kft.-t 4,9 milliárd forintért, amelyből 1,9 milliárdot fizettek ki nekik. A szerződés szerint amennyiben veszélybe kerül a rendezvény vagy korlátozzák azt, akkor a már kifizetett, csaknem 2 milliárd forintot vissza kell utalni. Ennek tükrében Derce Tamás szerint természetes, hogy "a zenekar összes hangszerén megpróbálnak játszani".
(MTI)